Acqua di Parma Blu MediterraneoFico di Amalfi
Eau de Toilette SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 16/12 til tor 18/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
En munter og opkvikkende duft med en dyrebar, forfriskende akkord af figennektar. De sprudlende, livlige og muntre topnoter domineres af æteriske olier fra mandarin, bergamot og appelsin. Den uberørte friskhed fra citron, grapefrugt og cedertræ fuldender den revitaliserende karakter. I hjertenoten udfolder den dominerende figennektar-akkord sine originale noter i en interessant kombination med essenser af rød peber. Et strejf af blomsterblade og jasmin giver yderligere raffinement og elegance. Basisnoten afslører sin mest værdifulde kombination: dominerende noter af figentræ med intense nuancer af moskus og cedertræ, der giver duften karakter og unikhed.
Topnote
appelsin, bergamot, citron, grapefrugt, mandarin
Mellemnote
Figen, jasmin, peber
Bundnote
ceder, Figen, moskus
betegnelse
Eau de Toilette Spray, Fico di AmalfiLinje
Blu MediterraneoSupralinje
Unisex-dufteduftretning
blomsteragtig, frugtagtigProduktpris
acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Ikke-komedogen, Laktosefri, Palmeoliefri, parabenfri, paraffinfri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden konserveringsmidler, Uden mikroplast, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødder, Vegan
Spørgsmål vedrørende produktbrug, leverandøroplysninger, advarsler eller sikkerhedsoplysninger bedes rettet til det dedikerede Acqua di Parma Customer Care-team på customercare[at]acquadiparma.it.
- Acqua di Parma
- Via Morimondo 26 , IT-20143 Milano
- customercare@acquadiparma.it
Vores kunder siger om Blu Mediterraneo
Güli
16.05.2023
Vidunderlig duft. Dog et point fratrukket på grund af dens holdbarhed.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Alexandra V.O.
31.03.2023
Vidunderlig frisk forårsduft til mænd. Jeg købte duften til min mand. Den dufter fantastisk og holder længe på huden. En klar anbefaling om at købe.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
G G
08.06.2022
Diskret og smuk duft til sommeren. Men hvis du specifikt leder efter en figenduft, er dette det forkerte sted. Man kan næsten ikke lugte den.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Georgio Karpouchtsis
05.09.2020
Meget behagelig duft, den dufter frugtagtigt og som figner, desværre holder den slet ikke længe, derfor den lave bedømmelse.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Monika Torfels
17.07.2019
Sommerens duft og min konstante følgesvend, simpelthen speciel.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Vores anbefaling til dig

Acqua di Parma
Fico di Amalfi
Eau de Parfum Spray
La Riserva
1.200,00 kr 1.080,00 kr
- 900,00 kr
- 810,00 kr
- 1.200,00 kr
- 1.080,00 kr



















