Glow for it: 20 %* på din beauty makeover

Menu

Parfumdreams
0 (0)

Douglas Collection Negle Nourishing Nail Polish Remover

share
Kan leveres straks
Varenr.
VisaApplePayKlarna fakturaMasterCardPayPal
  • Køb På konto
  • Levering inden for 2-3 dage
0,0
0
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Nourishing Nail Polish Remover,
Linje
Negle
Supralinje
Douglas Make-up
The Douglas Collection Nourishing Nail Polish Remover fjerner forsigtigt og effektivt neglelak fra dine negle. Neglelakfjerneren består af 98% ingredienser af naturlig oprindelse. Beriget med aloe vera og udsøgte olier som f.eks. sød mandelolie fjerner den neglelakken skånsomt, men grundigt. Hudplejeformlen har også en nærende, fugtgivende og beroligende effekt. Det gør neglelakfjerneren skånsom mod hud og negle. Og det bedste af det hele er, at selv langtidsholdbare og højpigmenterede farvede lakker kan fjernes uden besvær.

Tips til anvendelse af Douglas Collection Nourishing Nail Polish Remover

Fugt en vatrondel med neglelakfjerneren, og tryk den fast på de enkelte negle. Lad neglelakfjerneren virke i et par minutter, før du langsomt tørrer den af ud mod spidsen. Gentag processen, indtil der ikke er synlige spor af neglelak på neglene. Efter brug af skin care neglelakfjerner bør du vaske og tørre dine hænder grundigt.
Anvendelse
Neglelakfjerner fås i forskellige varianter, lige fra neglelakfjernerpuder til konventionel flydende neglelakfjerner. Neglelakfjerner-pads er særligt nemme at bruge. Disse pads placeres enkeltvis på de lakerede negle og pakkes tæt omkring fingeren med folien. Efter den angivne påføringstid, som afhænger af antallet af farvelag, kan folien fjernes med et let tryk. En corrector pen er fantastisk til at fjerne små mængder lak fra neglebånd eller fingerspidser. Det eneste, du skal gøre, er at pensle den over de berørte områder. Almindelig neglelakfjerner er også nem at bruge. Væd en vatrondel med fjerneren, og stryg den fra neglelejet til spidsen. Gentag påføringen, indtil neglelakken er helt fjernet.
Indholdsstoffer
ETHYL ACETATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, PARFUM, ISOPROPYL MYRISTATE, TOCOPHEROL, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT
Producent
Douglas Cosmetics GmbH
Luise-Rainer-Str. 7-11 D, DE-40235 Düsseldorf
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev