It's our birthday – få 25%* rabat på mange produkter!
Anvend rabat
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)

Declaré Pleje

Cooling Shower Gel
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 31/10 til tir 04/11
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Produktinformation
betegnelse
Cooling Shower Gel
Linje
Pleje
Supralinje
Pleje til ham
hud
alle hudtyper
egenskab
forfriskende, fugtighedsgivende, kølende, plejende, rensende
Produktpris
Sulfatfri
Produkttype
Tube
Anvendelsesområde
Hår, Krop
Hårtype
Alle hårtyper
Declarés kosmetikmærke står for hudplejeprodukter af høj kvalitet, som udelukkende produceres i Schweiz. Med Cooling Shower Gel har det schweiziske firma udviklet en forfriskende duschgel til skånsom pleje og effektiv rensning af hud og hår. Dette behageligt kølende og velduftende plejeprodukt til mænd giver et dagligt boost af friskhed til dit brusebadsritual. Plejeformlen er sulfatfri, og showergelen er velegnet til alle hår- og hudtyper. Dette Declaré-hudplejeprodukt fås i en praktisk 200 ml tube.

Cooling Shower Gel - det nærende friskhedskick til aktive mænd

Vil du starte dagen forfrisket eller genoplade batterierne efter sport? Cooling Shower Gel fra Declaré giver hurtigt en vitaliserende forfriskning og gør dig klar til nye eventyr. Dens skånsomme geltekstur kombineres med vand for at skabe et delikat skum, der fugter hud og hår optimalt uden at udtørre dem. Du mærker straks den behagelige køleeffekt og nyder den forfriskende, rensende pleje over hele kroppen. Anvendelse: Påfør blot en lille mængde af dette milde hudplejeprodukt i håndfladerne, og bland det med vand. Påfør i håret og/eller på huden efter behov, masser det blidt ind, og skyl derefter grundigt af med vand.
Anvendelse
Hæld en mængde showergel på størrelse med en hasselnød i hånden, skum op med vand, fordel den over kroppen, og skyl af igen.

2-i-1 shower gels er designet til hud og hår, hvilket betyder, at du ikke har brug for en ekstra shampoo. Du tager en lille mængde gel og skummer den op på huden og i håret, skyller den af, og så er du færdig.

Hvis det endda er en 3-i-1 shower gel, vasker den både skægget og huden og håret, men anvendelsen forbliver den samme.

Shower and bath care er ideel, hvis du ikke kan beslutte dig for, om du vil tage et bad eller et brusebad. Hvis du vil have et helt bad, skal du blot tilsætte en lille mængde til vandstrålen, synke ned i badet og slappe af.
Indholdsstoffer
AQUA [WATER], COCAMIDOPROPYL BETAINE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, PEG-
120 METHYL GLUCOSE DIOLEATE, SODIUM LAURYL SULFOACETATE, DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE, GLYCERIN   COCO-GLUCOSIDE, BUTYLENE GLYCOL, PARFUM [FRAGRANCE], LINALOOL, LIMONENE, SACCHARIDE ISOMERATE, POLYQUATERNIUM-10, MENTHYL LACTATE, SODIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM CITRATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, HYDROXYACETOPHENONE, TETRASODIUM GLUTAMATE DIACETATE, MENTHOL, CI 42 090 [BLUE 1], CI 19 140 [YELLOW 5].
Producent
Troll Cosmetics
Heuriedweg 20, DE-88131 Lindau

Vores kunder siger om Pleje

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.167 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 31.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev