Få nyhedsbrevet, og spar 22%**

Menu

5 (1)

Benefit HighlighterVandtæt Glow-la-la Highlighter

Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
ApplePay LogoVisa LogoKlarna – Betal om 30 dage (faktura) LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Køb På konto
  • Levering inden for 2-3 dage
5,0
5
Kundevurdering

Juliana L.

Vurdering 5/5 Stjerner

09.06.2025

Mega smuk highlighter! Superfløjlsagtig i konsistensen og bare en dejlig subtil glød at bygge op!

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Kvinde

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Glow-la-la Highlighter, Vandtæt
Linje
Highlighter
Supralinje
Hudfarve
egenskab
langvarig, vandfast
Konsistens
Pudder
Produkttype
Dåse
Anvendelsesområde
Ansigt
Finish
Glinsende, strålende
Glow-la-la Gloss Highlighter fra Benefit Cosmetics giver en ubesværet, fløjlsblød glød med en glaslignende, lysreflekterende finish. Dette superfine pudder smelter sømløst ind i huden og giver en øjeblikkelig højglansfinish, der får dig til at se strålende og perfekt ud. Den er vandfast, fade-resistent og fugtbestandig - den holder i op til 12 timer*, uanset hvor dagen (eller natten) bringer dig hen. Glæd dig til en langtidsholdbar, overførselssikker udstråling, der ikke flytter sig!
Anvendelse
Highlightere fås i stift-, pudder- eller flydende form, men er meget ens i anvendelsen. Uanset hvilket produkt du vælger, påføres highlighteren på de højeste punkter i ansigtet, som du ønsker at fremhæve. På panden giver highlighteren en frisk og sund teint på et øjeblik. Placer highlighteren i midten af panden, og blend den derefter lidt udad. Hold glimmeret diskret for at undgå, at huden ser fedtet ud. Highlighter er også populær til at fremhæve kindbenene, på næseryggen, under øjenbrynet og i midten over læben.
Indholdsstoffer
DIMETHICONE, MICA, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, ETHYLHEXYL PALMITATE, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, SILICA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LAUROYL LYSINE, ZINC STEARATE, DEHYDROACETIC ACID, BORON NITRIDE, TIN OXIDE, HYDROGENATED SUNFLOWER SEED OIL, TOCOPHEROL. [+/- CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77491 (IRON OXIDES)].
Producent
Benefit Cosmetics
3-5 rue St-Georges, FR-75009 Paris
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

Prisbelønnet indkøb

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.015 Værdiansættelser

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev