Strålende smuk ud i efteråret – spar 20 %* lige nu!
Anvend rabat
5 (11)

Acqua di Parma ColoniaColonia Intensa

Eau de Cologne Spray
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 22/10 til fre 24/10
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
5,0
(11)
Kundevurdering

Eddy De strycker

Vurdering 5/5 Stjerner

22.08.2022

Hvad jeg forventede af acqua di Parma

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.be.

Peter Schmid

Vurdering 5/5 Stjerner

30.03.2020

Vidunderlig duft, min kone er også meget begejstret, holder hele dagen med bare et par dråber, ikke påtrængende!

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Sebastian Sättler

Vurdering 5/5 Stjerner

23.03.2020

En dejlig frisk, citrusagtig duft. Den dufter meget elegant og af høj kvalitet. Den italienske, moderne version af 4711. Jeg kan især godt lide den smukke neroli-note. Holdbarheden er god for en cologne, den holder i flere timer, men efter kort tid holder den kun tæt på huden. Som man kunne forvente af Acqua di Parma, er denne eau de cologne ren italiensk livsglæde, "La dolce vita" fra flasken, så at sige. Jeg vil helt sikkert købe den igen.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Manfred Höfner

Vurdering 5/5 Stjerner

25.02.2020

Fantastisk duft, jeg holder meget af at bruge

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Michael G.

Vurdering 5/5 Stjerner

26.05.2015

Jeg har brugt denne duft i mange år. Den passer altid ind overalt og er en del af mit basisudstyr. Desværre fordamper den hurtigt.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Mand

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
Topnote Icon
Topnote
bergamot, citron, ingefær, kardemomme
Mellemnote Icon
Mellemnote
blomster, Grønne noter, neroli
Bundnote Icon
Bundnote
benzoe, ceder, læder, moskus, patchouli, træ
betegnelse
Eau de Cologne Spray, Colonia Intensa
Linje
Colonia
Supralinje
Unisex-dufte
duftretning
træagtig
Produkttype
Spray
Colonia Intensa, den maskuline version af den klassiske duft "Colonia". En duft med karakter, intens som en personlighed med dyb charme. Ud over de moderne, friske topnoter af bergamot, citron, ingefær og kardemomme står den innovative, kraftfulde træ-læder-akkord i centrum. Et kompromisløst statement til den moderne gentleman.
Anvendelse
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
Indholdsstoffer
10133/A: alcohol denat., parfum (fragrance), aqua (water), limonene, ethylhexyl methoxycinnamate, linalool, alpha-isomethyl ionone, alcohol, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl salicylate, eugenol, geraniol, bht, citral, citronellol, benzyl alcohol, cinnamyl alcohol, tocopherol, ci 14700 (red 4), ci 19140 (yellow 5), ci 42090 (blue 1)
Producent
Acqua di Parma
Via Morimondo 26, IT-20143 Milano
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.137 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 22.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev