KUN I DAG: New Season Deal med 11%* rabat på næsten ALT
Køb nu

Primavera Økologiske plejeolier Økologisk jojobaolie

Del produkt
Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage
Økologisk jojobaolie fra PRIMAVERA er en del af en rig og revitaliserende kollektion af plejeolier af høj kvalitet. Den er velegnet til hudpleje og kan også bruges til at pleje dit hår. Olien er et rent naturprodukt og virker udelukkende på basis af plantekraft. Med sine antioxidantegenskaber neutraliserer jojobaolie frie radikaler og spiller en vigtig rolle i hudens regenerering. De nærende virkninger af hudplejeolierne er særligt gavnlige for følsom og let fedtet hud. Rynkedannelse kan forebygges optimalt med denne premium-hudpleje.

Plejet fra top til tå

. Plejeolier fra PRIMAVERA kan bruges til holistisk hudpleje. Jojobaolie får trætte fødder til at slappe af på anstrengende dage og udglatter huden synligt. Da ekstraktet er rigt på antimikrobielle og antiseptiske egenskaber, kan du bruge økologisk jojobaolie til at behandle den betændelse, der er typisk for akne. Hvis olien trænger dybt ned i hudlagene, kan den bruges til at minimere rødme i huden. Med sine nærende ingredienser kan den også bruges til at behandle pigmentpletter. Kombiner eventuelt jojobaolie med andre hudplejeolier fra det anerkendte PRIMAVERA-mærke. Olien fås i mange forskellige pakninger og er meget økonomisk. Den er derfor ideel til regelmæssig brug.
  • betegnelse

    Økologisk jojobaolie
  • Linje

    Økologiske plejeolier
  • Supralinje

    Aromaterapi
  • Varenr.

    1073511
  • egenskab

    fugtighedsgivende, opstrammende
  • Produktpris

    Øko
Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil

Skriv den første anmeldelse for Økologiske plejeolier

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.452 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 05.09.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.