It's our birthday – få 25%* rabat på mange produkter!
Anvend rabat
0
Bewertung 0/5 Sternen
(0)

Zarkoperfume Buddha-Wood

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSman 03/11 til ons 05/11
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Produktinformation
betegnelse
Eau de Parfum Spray
Linje
Buddha-Wood
Supralinje
Unisex-dufte
Dufthuset Zarkoperfume blev grundlagt med det formål at gå utraditionelle veje i skabelsen af dufte i harmoni med det afprøvede og testede. Firmaet og dets parfumeur Zarko Ahlmann Pavlov lever bestemt op til denne påstand, hvis man kun fokuserer på særligt usædvanlige dufte som Buddha-Wood eau de parfum spray. Som navnet antyder, indeholder opskriften på denne duftsammensætning en beroligende blanding af ædle træsorter. Den præcise sammensætning er inspireret af stræben efter zen-tilstanden, dvs. at opnå en tilstand af absolut og harmonisk balance gennem fokus og afslapning. Buddha-Wood eau de parfum spray fra Zarkoperfume er udviklet som en tidløs og sjælfuld unisex-duft til arbejde og fritid.

Mystik og balance til mænd og kvinder Buddha-Wood by Zarkoperfume

I denne ekstravagante eau de parfum-spray fra Danmark er duften sammensat af forskellige træagtige duftnuancer med en gennemgående varmende dybde. Topnoten af sandeltræ, som er hovedingrediensen i mange røgelsespinde, minder om den typiske duft af templer og andre hellige steder. Sammen med dette udfolder ægte kashmirtræ sin uforlignelige duft i hjertenoten. Klassisk moskus giver en varmende dybde og en intens aroma i basenoten.
Anvendelse
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
Indholdsstoffer
: alcohol perfume aqua (water)
Producent
ZP Group APS
Saunte Bygade 46a, DK-3100 Hornbaek

Vores kunder siger om Buddha-Wood

0,0
Bewertung 0/5 Sternen
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.167 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 31.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev