Vores tak til dig: -22%*
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)

Roberto Cavalli Just CavalliWild Orchard

Dufttåge
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 31/10 til tir 04/11
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Produktinformation
Topnote Icon
Topnote
æble, grapefrugt
Mellemnote Icon
Mellemnote
bonderose, mango
Bundnote Icon
Bundnote
moskus
betegnelse
Dufttåge, Wild Orchard
Linje
Just Cavalli
Supralinje
Parfumer til kvinder
duftretning
floral, frugtagtig
Anvendelsesområde
Hår, Krop

The Wild Orchard Fragrance Mist fra Roberto Cavalli omslutter krop og hår med en langvarig duft. Topnoten af grønt æble og grapefrugt åbner frisk og forfriskende. Saftig mango og delikat pæon i hjertet giver duften fra Just Cavalli-kollektionen en blomsteragtig lethed. Kompositionen afrundes med moskus i basen, som giver en sensuel dybde. Wild Orchard Fragrance Mist har en transparent tekstur, der absorberes øjeblikkeligt, ikke efterlader nogen rester og garanterer en fejlfri finish. Den fine forstøvning sikrer en jævn fordeling og en langvarig tilstedeværelse.

Friske accenter til hud og hår

The Wild Orchard Fragrance Mist fra Roberto Cavalli imponerer med sin lette formel. Den kan ubesværet sprayes på hår og krop og udstråler en subtil, men mærkbar duft. Den er ideel som et selvstændigt dufthøjdepunkt eller i kombination med mere intense parfumer og kan bruges til at skabe personlige duftlag. Plejeformlen er også velegnet til følsom hud og efterlader huden opfrisket. Den elegante flaske med det markante Just Cavalli-logo er et stilfuldt tilbehør og understreger mistens luksuriøse karakter. Et must-have for alle, der ønsker at sprede et strejf af mystik med hvert eneste spray.

Anvendelse
Spray på sund hud. Undgå kontakt med øjnene.
Indholdsstoffer
ALCOHOL DENAT., WATER/EAU (AQUA), FRAGRANCE/PARFUM, PEG-40 HYDROGENATED, CASTOR OIL, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ARGANIA SPINOSA KERNEL OIL, YELLOW 5 (CI 19140), BLUE 1 (CI 42090), EXT. VIOLET 2 (CI 60730), ALPHA-ISOMETHYL IONONE, BENZYL SALICYLATE, CARVONE, CITRAL, CITRONELLOL, CITRUS AURANTIUM PEEL OIL, GERANIOL, GERANYL ACETATE, HEXAMETHYLINDANOPYRAN, HEXYL CINNAMAL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, HYDROXYCITRONELLAL.
Advarsler
GHS02GHS07

Hold beholderen tæt lukket. Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet. Undgå udledning til miljøet. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning.

Fare

Meget brandfarlig væske og damp.

Opmærksomhed

Kan forårsage allergisk hudreaktion. Forårsager alvorlig øjenirritation.

Producent
INTERPARFUMS Inc.
Piazza della Repubblica 7, IT-50124 Florence

Vores kunder siger om Just Cavalli

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.167 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 31.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev