0
(0)
Vælg op til 2 gratisprøver
Se varemærket
Varenr. 1268685
Roberto Cavalli Paradiso Rosa
Eau de Parfum Spray
oder direkt mit
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSlør 07/03 til tir 10/03
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
En middelhavsvilla, indrammet af det glitrende hav og solbeskinnede haver - det er præcis her, Paradiso Rosa udfolder sin umiskendelige karisma. Denne duft åbner døren til en fascinerende verden, hvor lethed, sensualitet og feminin elegance smelter harmonisk sammen.
Paradiso Rosa Eau de Parfum er en blomster-frugtkomposition fuld af vitalitet og livsglæde. Mousserende frugtnoter giver en lys, forfriskende åbning, mens et hjerte af fine blomster afspejler sommerens tidløse ynde. I basen afrunder en cremet, sensuel akkord duftoplevelsen og giver den en varm, forførende finish.
En duft, der inspirerer dig til at opdage dit eget paradis - fuld af lysstyrke, fuld af forførelse, fuld af frihed.
Topnote
bergamot, grapefrugt, hindbær , peber
Mellemnote
bonderose, jasmin, Rosenvand
Bundnote
benzoe, moskus, sandeltræ
betegnelse
Eau de Parfum SprayLinje
Paradiso RosaSupralinje
Parfumer til kvinderduftretning
floral, frugtagtigProdukttype
PumpeflaskeAnvendelsesområde
Krop
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
ALCOHOL DENAT., FRAGRANCE/PARFUM, WATER/EAU (AQUA), BHT, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, BENZYL SALICYLATE, CITRAL, CITRONELLOL, COUMARIN, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL.
- Hold beholderen tæt lukket. Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Undgå udledning til miljøet. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Forårsager alvorlig øjenirritation. Kan forårsage allergisk hudreaktion.
- INTERPARFUMS Inc. Rep. NOBILIS GROUP GmbH
- Rheingau Straße 32, DE-65201 Wiesbaden
- https://www.interparfumsinc.com/
Vores kunder siger om Paradiso Rosa
0,0
(0)
Kundevurdering
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Vores anbefaling til dig

Roberto Cavalli
Wild Heart for Her
Eau de Parfum Spray
189,00 kr 170,10 kr
30 ml (6.300,00 kr / 1 l)
30 ml (5.670,00 kr / 1 l)
- 147,42 kr
- 132,68 kr
- 189,00 kr
- 170,10 kr

Roberto Cavalli
Florence
Eau de Parfum Spray
339,00 kr 305,10 kr
30 ml (11.300,00 kr / 1 l)
30 ml (10.170,00 kr / 1 l)
- 264,42 kr
- 237,98 kr
- 339,00 kr
- 305,10 kr












