Weekend Deal med 10%* rabat på næsten ALT
Køb nu
StartProrasoPleje til hamShaving & beard accessoriesForstøver til professionel aftershave-lotion

Proraso Shaving & beard accessories Forstøver til professionel aftershave-lotion

Del produkt
Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

Denne specialdesignede forstøver sikrer en særlig fin fordeling af aftershave-lotionen. Den er lavet til at passe til de store 400 ml-flasker i Proraso-serien og er nem at skrue på. Det funktionelle design omfatter et langt stigrør af gennemsigtig plast og et fleksibelt rør, der ender i en grøn gummipære. Væsken suges ind ved at lægge et let tryk på bælgen og fordeles som en tynd tåge. Denne type anvendelse muliggør en meget mere økonomisk dosering, da der går mindre indhold tabt sammenlignet med at hælde direkte i hånden. Samtidig giver den fine spraytåge en meget jævn befugtning af hudområderne efter barbering. Direkte kontakt mellem hænderne og flaskeåbningen undgås, hvilket gør håndteringen renere generelt. Visuelt passer tilbehøret i farven grøn problemfrit ind i mærkets klassiske look og supplerer udstyret til den daglige rutine. Tilbehøret kan også bruges til kompatible flasker fra andre mærker.

  • Kompatibel med 400 ml-flasker fra Proraso og lignende formater
  • Muliggør økonomisk og præcis dosering gennem forstøvning
  • Giver en fin spraytåge til jævn fordeling
  • Klassisk design med grøn gummikugle og gennemsigtigt stigrør
  • Hygiejnisk anvendelse uden direkte håndkontakt med flaskeåbningen
    • betegnelse

      Forstøver til professionel aftershave-lotion
    • Linje

      Shaving & beard accessories
    • Supralinje

      Pleje til ham
    • Varenr.

      95555
    Du skal blot hælde et par sprøjt af aftershave-balsamen eller -lotionen i hænderne og derefter forsigtigt fordele den over ansigtet i cirkulære bevægelser, indtil det meste af produktet er absorberet. Huden er beroliget, fugtet, næret og frisk duftende. Denne anvendelse gælder også for geler, emulsioner og reparationsvæsker.

    Fast cremet aftershave-balsam anvendes også som en creme. Tag blot en mængde på størrelse med en hasselnød med fingrene, mere om nødvendigt, og massér den ind i ansigtet med cirkulære bevægelser. Balsamen absorberes hurtigt og efterlader ingen film, men har en kølende effekt.

    Skriv den første anmeldelse for Shaving & beard accessories

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.458 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 20.09.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.