Varenr. 1236511
Otto Kern Signature ManExtrême
Eau de Toilette SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSons 25/02 til fre 27/02
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
The Signature Man Extrême Eau de Toilette Spray fra Otto Kern er kendetegnet ved en kraftfuld sammensætning af krydrede og friske noter. Duften åbner med en forfriskende blanding af frugtagtig bergamotte, aromatisk kardemomme og krusebær. Derefter udfolder duftens hjerte sig og kombinerer varme kanelnuancer med blomsteraccenter af lavendel og appelsinblomst. Denne kombination skaber en intens udstråling, der kan blive hængende på huden i lang tid. Duftoplevelsen afrundes af en solid base af cedertræ, moskus og tonkabønne, som giver duften en træagtig dybde. Flasken sætter også klare visuelle accenter. Den lysebrune væske skinner gennem det gennemsigtige glas, mens en firkantet hætte i mørk bordeaux danner toppen. Gyldne detaljer, som det markante løvelogo og bogstaverne på hætten, afrunder stilfuldt designet. Sammensætningen af ingredienserne har til formål at skabe en maskulin tilstedeværelse, som kan bæres både i hverdagen og ved særlige lejligheder.
- Frisk, krydret duftsammensætning med intens udstråling
- Topnoter af bergamot, kardemomme og gråbynke
- Base af cedertræ, moskus og tonkabønne
- Transparent glasflaske med bordeauxfarvet hætte og gyldne detaljer
Topnote
ananas, Muskatnød, salvie
Mellemnote
lavendel, viol
Bundnote
ambra, ceder, ladanharpisk
betegnelse
Eau de Toilette Spray, ExtrêmeLinje
Signature ManSupralinje
Dufte til mændduftretning
orientaliskProdukttype
Spray
- Holdes væk fra varme, varme overflader, gnister, åben ild og andre antændelseskilder. Rygning forbudt. Hold beholderen tæt lukket. Undgå udledning til miljøet. Bær beskyttelseshandsker/beskyttelsestøj/øjenbeskyttelse/ansigtsbeskyttelse. Giftig for vandlevende organismer, med langvarige virkninger.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Forårsager hudirritation. Kan forårsage allergisk hudreaktion. Forårsager alvorlig øjenirritation.
- Maeurer & Wirtz GmbH Co KG
- Zweifallerstrasse 120, DE-52224 Stolberg
- info@m-w.de
Vores kunder siger om Signature Man
tanja5885
04.12.2024
Min mand fik den i julegave sidste år og var helt begejstret. Jeg synes også selv, at den er fantastisk. Derfor har jeg allerede købt den for anden gang.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Stefan Ernst
11.07.2023
Jeg havde håbet på mere
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
MM Oberpaul-Schepers
23.04.2021
En utrolig god duft, som du vil huske i lang tid, når du har smagt på den i et stykke tid. Uforfalsket maskulin, omsorgsfuld, udfordrende og varm.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.nl.











