Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
4
Vurdering 4/5 Stjerner
(4)

M.Micallef Ylang in Gold Nectar Eau de Parfum Spray

Del produkt
Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage
M.Micallef Ylang Nectar Eau de Parfum Spray er en variant af duften Ylang in Gold fra M.Micallef. De to dufte adskiller sig i koncentration. Det er et luksuriøst duftkoncept og en blomsterproduktion, der er både elegant og romantisk. Blomsternuancer møder cremede, krydrede toner, parret med mousserende og urteagtige elementer. Den kreative duft er frodig og varieret, men mister aldrig tråden og opretholder en dygtig balance mellem kærlighed, sensualitet og forførelse. M.Micallef Ylang Nectar Eau de Parfum Spray fejrer kærligheden og sætter kvindeligheden i centrum.

En stilfuld duft, der udstråler elegance, romantik og luksus

. Duften åbner med rosengeranium, rosmarin, salvie, malurt og mandarin. Magnolia, liljekonval, mynte, ylang-ylang, rose og sandeltræ følger i hjertet. Basen består af kokosnød, moskus, vanilje og frisk mos. Samspillet mellem de enkelte duftnoter skaber en forfriskende dufteksplosion, der beruser sanserne og giver fantasien vinger. Flasken er lige så elegant som parfumen. Den solide glasflaske med Swarovski-sten funkler og glitrer i lyset som en regnbue. Ylang Nectar Eau de Parfum Spray fra M.Micallef indhyller sin bærer i en irriterende, tiltrækkende aura både om dagen og om aftenen eller ved særlige lejligheder og sætter hende i det spotlight, hun fortjener.
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray
  • Linje

    Ylang in Gold Nectar
  • Supralinje

    Jewel
  • Varenr.

    1237913
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
alcohol denat., parfum, aqua, ethylhexyl methoxycinnamate, ethylhexyl salicylate, butyl
methoxydibenzoylmethane, limonene, linalool, geraniol, benzyl salicylate, benzyl benzoate,
eugenol, citronellol, farnesol, hydroxycitronellal, citral, alpha-isomethyl ionone, isoeugenol, benzyl alcohol

Vores kunder siger om Ylang in Gold Nectar

4,0
Vurdering 4/5 Stjerner
(4)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.452 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.