Hent appen, aktivér push-meddelelser, og få eksklusive deals!
StartDr. Bronner'sPlejeFlydende sæberKirsebærblomst 18-1 naturlig sæbe
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 423422

Dr. Bronner's Flydende sæber

Kirsebærblomst 18-1 naturlig sæbe
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 04/02 til fre 06/02
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Cherry Blossom 18-1 Natural Soap fra Dr. Bronner's er en biologisk nedbrydelig flydende sæbe til hudpleje og er fremstillet af naturlige ingredienser. Sæben er baseret på vand og forsæbede vegetabilske olier. Den er derfor vegansk, cruelty-free og fri for syntetiske konserveringsmidler. Den naturlige smag af kirsebærblomst giver den en behagelig frugtagtig duft. Virksomheden er også engageret i bæredygtighed og miljøvenlighed. De flydende sæber leveres i 100 % genanvendelig emballage.

18 forskellige anvendelsesmuligheder i bare én sæbe

Fordelen ved Dr Bronner's Cherry Blossom Soap ligger i deres mange anvendelsesområder. Den kan bruges som kropssæbe til hudpleje, som ansigtssæbe, som shampoo, som barbersæbe, som tandpasta og som rengøringsmiddel. Sæben er også meget økonomisk og bør bruges fortyndet. Alt i alt er Dr Bronner's Cherry Blossom 18-1 Natural Soap et meget miljøvenligt og alsidigt produkt, som er ideelt til alle, der er afhængige af naturlige plejeprodukter.
  • betegnelse

    Kirsebærblomst 18-1 naturlig sæbe
  • Linje

    Flydende sæber
  • Supralinje

    Pleje
Flydende sæber er et særligt hygiejnisk alternativ til konventionelle sæber og er også meget nemme at bruge. Påfør en passende mængde af den valgte sæbe, hvad enten den er i en pumpe eller i en flaske, på fugtige håndflader. Gnid den flydende sæbe grundigt over hænder og underarme, indtil der dannes masser af skum. Glem ikke mellemrummene mellem fingrene eller tommelfingrene. Du kan bruge en børste til intensiv neglerengøring eller til meget snavsede hænder. Tilsæt mere vand under håndvasken for at intensivere skumdannelsen. Skyl til sidst skummet grundigt af huden med rent, lunkent vand.
Aqua, Potassium Cocoate (Verseiftes Kokosöl*‡), Potassium Palm Kernelate (Verseiftes Palmkernöl*‡), Glycerin,* Potassium Olivate (Verseiftes Olivenöl*‡), Parfum (Natürliches Kirschblüten-Aroma), Potassium Hempseedate (Verseiftes Hanföl*), Potassium Jojobate (Verseiftes Jojobaöl*), Citric Acid (Zitronensäure), Tocopherol (Vitamin E), Helianthus Annuus Seed Oil (Sonnenblumenöl), Linalool◊

Vores kunder siger om Flydende sæber

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.412 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
* Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev