Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
2,7
Vurdering 2,67/5 Stjerner
(3)

Dolce&Gabbana Q by Dolce&Gabbana Eau de Parfum Spray

Dolce&Gabbana - Q by Dolce&Gabbana
Del produkt

30 ml

9.967,00 kr / 1 l

Heraf moms

299,00 kr

Veijl. pris 685,86 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS lør 31/10 til tir 03/11

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage
Oplev den seneste kreation fra det traditionsrige Dolce&Gabbana-hus: Q by Dolce&Gabbana - den eksklusive eau de parfum-spray, der på betagende vis kombinerer elegance, lidenskab og forførelse. Denne unikke duft fordyber dig i en verden af sensuelle oplevelser og uimodståelig tiltrækning.

Dolce&Gabbana - ren elegance og forførelse

. Topnoten i Q by Dolce&Gabbana forfører med en uimodståelig blanding af syrlig bergamot, saftige solbær og forførende pink peber, der opkvikker dine sanser og efterlader en umiskendelig signatur. I hjertenoten folder en elegant buket af dejlige jasminblomster, sensuel ylang-ylang og overdådige roser sig ud og understreger din feminine side, samtidig med at den tilfører subtil dybde. Basisnoten afrunder duftoplevelsen perfekt med varmt sandeltræ, jordagtig patchouli og et strejf af moskus, der skaber en langvarig, fængslende tilstedeværelse. Denne eksklusive eau de parfum-spray præsenteres i en luksuriøs, mangefacetteret flakon, der afspejler duftens uovertrufne elegance. Flakonens sofistikerede design understreger Dolce&Gabbanas tidløse skønhed og gør denne duft til den ideelle gave eller den perfekte tilføjelse til din personlige parfumesamling. Lad dig fortrylle af Q by Dolce&Gabbana Eau de Parfum Spray, og oplev, hvordan denne mesterligt skabte duft forstærker din aura og giver dig den eksklusive følelse af at være karakteristisk og uimodståelig.
  • Bundnote

    Cedertræ, moskus
  • Mellemnote

    heliotrop, kirsebær
  • Topnote

    appelsin, citron, jasmin
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray
  • Linje

    Q by Dolce&Gabbana
  • Supralinje

    Parfumer til kvinder
  • Varenr.

    1077833
  • Anvendelsesområde

    Dekolletage, Hals, Krop
  • duftretning

    frugtagtig , træagtig
  • Produkttype

    Spray
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Alcohol Denat., Parfum (Fragrance) , Aqua (Water) , Benzyl Salicylate, Limonene, Hydroxycitronellal, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Linalool, Citral, Alcohol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Coumarin, Benzyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetra- Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Eugenol, Geraniol, Ci 14700 (Red 4) , Ci 60730 (Ext. Violet 2) , Ci 19140 (Yellow 5).
    • Anvend ikke produktet, før alle advarsler er læst og forstået.

    Vores kunder siger om Q by Dolce&Gabbana

    2,7
    Vurdering 2,67/5 Stjerner
    (3)
    Kundevurdering

    Det her kunne også falde i din smag

    Mehr Produkte zu dieser Marke

    Flere produkter i denne kategori

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.470 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.