-25 %* på dine beauty-favoritter på Black Friday
Anvend rabat
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)

manucurist Paris NeglelakGreen Flash

Neglelakfjerner
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSlør 29/11 til tir 02/12
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Green Flash Remover fra manucurist Paris fjerner neglelak helt uden acetone. Ligesom mange moderne makeup-produkter bruger denne innovative neglelakfjerner også veganske ingredienser.

Effektiv og velduftende

. Green Flash Remover indeholder ingen stærkt lugtende acetone, som kan give hovedpine hos følsomme personer. Den grønne væske er kendetegnet ved en diskret duft af appelsinblomst. Den er fremstillet af 97 % naturlige ingredienser. Formlen er beriget med ricinusolie. Det giver næring til neglene og får dem til at se sundere ud. De er bæredygtigt fugtede. Væd vatrondeller med Green Flash Remover fra manucurist Paris, og læg dem på neglene. Efter 2 minutter fjernes padsene med et let tryk. På denne måde kan neglelak og gelenegle fjernes. Produktet er specielt udviklet til at opløse Green Flash Gel og Standard Green polish fra producenten. Du kan bruge produktet til affedtning. Det får neglelak og gel til at hæfte bedre. Resultatet er et jævnt lakudseende uden løbere. Sørg for, at du kun lader væsken virke kortvarigt på en ulakeret negl. Neglelakfjerneren fra manucurist Paris fås i en 100 ml flaske. Den passer i ethvert makeup-sæt.
  • betegnelse

    Neglelakfjerner, Green Flash
  • Linje

    Neglelak
  • Supralinje

    Negle
  • Produktpris

    acetonfri, Uden dyreforsøg, Vegan
Neglelakfjerner fås i forskellige varianter, lige fra neglelakfjernerpuder til konventionel flydende neglelakfjerner. Neglelakfjerner-pads er særligt nemme at bruge. Disse pads placeres enkeltvis på de lakerede negle og pakkes tæt omkring fingeren med folien. Efter den angivne påføringstid, som afhænger af antallet af farvelag, kan folien fjernes med et let tryk. En corrector pen er fantastisk til at fjerne små mængder lak fra neglebånd eller fingerspidser. Det eneste, du skal gøre, er at pensle den over de berørte områder. Almindelig neglelakfjerner er også nem at bruge. Væd en vatrondel med fjerneren, og stryg den fra neglelejet til spidsen. Gentag påføringen, indtil neglelakken er helt fjernet.
ethyl acetat, alcohol denat., ricinus communis seed oil, parfum, etocrylene, butyl acetate, CI CI 61565, CI 47000
  • GHS02
  • GHS07

Opbevares utilgængeligt for børn. Læs mærkningen før brug.

  • Fare

    Meget brandfarlig væske og damp.
  • Opmærksomhed

    Kan forårsage allergisk hudreaktion. Kan forårsage sløvhed eller svimmelhed. Forårsager alvorlig øjenirritation.

Vores kunder siger om Neglelak

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.251 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 01.12.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne 2023Sternchentextmarken og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev