0
(0)
Vælg op til 2 gratisprøver
Se varemærket
Varenr. 445040
beautyblender Sæt
Opdagelsessæt
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 10/02 til tor 12/02
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Med beautyblender Discovery Kit får du det perfekte sæt til at påføre og fjerne makeup. Sættet indeholder en æggeformet svamp med spids, en beholder med luft og en beautycleanser, som du kan bruge til at fjerne kosmetik fra svampen igen.
Sådan bruger du beautyblender Discovery Kit korrekt:
Tag den enkeltformede svamp ud af beholderen, hold den under vand og vrid den ud. Den skal være fugtig, men ikke dryppende våd. Brug nu svampen til at samle foundation, concealer eller anden makeup op, og påfør produktet på de ønskede områder af dit ansigt med duppende bevægelser. Du kan bruge spidsen til svært tilgængelige områder omkring øjnene. Rengør nu svampen grundigt med Beautycleanser, og læg den i en ventileret beholder. Her kan den tørre godt i luften uden at opsamle bakterier eller andre bakterier fra overflader.Godt at vide: Beautyblenders, dvs. svampene, fås også her i Parfumdreams sortiment som individuelle produkter i en række forskellige farver. Beautycleanseren til rengøring af svampene og den ventilerede beholder kan også købes separat i vores butik, hvis det er nødvendigt.
betegnelse
OpdagelsessætLinje
SætSupralinje
SvampeProduktpris
Uden dyreforsøg
Blend foundation, pudder eller et andet hudprodukt jævnt ud over hele ansigtet med beautyblenderen. For at skabe et endnu mere jævnt resultat kan du fugte blenderen en smule.
- Biorius
- Avenue Léonard de Vinci 14, BE-1300 Wavre
- info@biorius.com
Vores kunder siger om Sæt
0,0
(0)
Kundevurdering
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
Vores anbefaling til dig
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 08.02.2026
Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 08.02.2026
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev
- Handelsbetingelser
- Kolofon
- Databeskyttelse
- Cookie Indstillinger
- © 2026 Parfümerie Akzente GmbH















