Spar 105 kr.* på din ordre – og 140 kr.* eksklusivt i appen
Køb nu

Zarkoperfume The Muse Breeze Eau de Parfum Spray

Zarkoperfume - The Muse
Del produkt

50 ml

16.000,00 kr / 1 l

Heraf moms

800,00 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS ons 04/11 til fre 06/11

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

ZARKOPERFUME THE MUSE BREEZE Eau de Parfum beriger hverdagen med en nuanceret duftkomposition. Den minimalistiske glasflaske med sin gyldne hætte passer elegant ind i enhver parfumesamling. Lige efter påføringen sørger topnoten af sød citron, grøn lime, mandarin og dragefrugt for en frisk start på dagen. Efterhånden udfolder karamel, fersken, cedertræ og hvid chokolade i hjertnoten en behagelig varme, der giver duften en særlig dybde. Basisnoten bestående af moskus, vanilje, en varm ravakkord og mørkt træ danner til sidst en afrundet afslutning på huden. Denne harmoniske kombination byder på en langvarig duftoplevelse, der diskret understreger den personlige udstråling. Unisex-parfumen egner sig fremragende til de mest forskelligartede situationer, fra den professionelle hverdag på kontoret til særlige aftenbegivenheder.

  • Mangfoldig duftkomposition for en langvarig duftoplevelse
  • Frisk indledning med citron, lime, mandarin og dragefrugt
  • Varme accenter af karamel, fersken, cedertræ og hvid chokolade
  • Dyb base med moskus, vanilje, rav og mørkt træ
  • Alsidig at bære i hverdagen på kontoret og til særlige lejligheder
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Breeze
  • Linje

    The Muse
  • Supralinje

    Unisex-dufte
  • Varenr.

    1286391
  • Anvendelsesområde

    Dekolletage, Hals, Krop
  • duftretning

    frisk, frugtagtig
  • Produkttype

    Pumpeflaske
Parfum, Extrait, Intense og Eau de Toilette påføres – enten som spray eller med en forstøver – på håndledene og indersiden af albuerne, knæhaserne, halsen og décolletéen fra en afstand på ca. 30 cm.

Tag en dråbe på en finger eller en vatpind og dup den på øreflipperne, tindingerne, håndledene, knæhaserne, dekolletéen, anklerne og indersiden af albuerne.

Olie påføres dråbevis bag ørerne, på håndledene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfume i roll-on-form påføres på håndledene, halsen, décolletéen, knæhaserne og indersiden af albuerne.
Alkohol, Parfüm (Duft), Aqua (Wasser), Acrylate/Octylacrylamid-Copolymere/hydrolysierte Jojobaester, Alpha-Isomethylionon, Citronellol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl-Zinnamal, Limonen, Methyl-2-Octynoat, Geranium, Benzoatbenzoat.

Skriv den første anmeldelse for The Muse

Det her kunne også falde i din smag

Flere produkter i denne kategori

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.474 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, kan ikke kombineres. 45 kr rabat ved en minimumsordre på 370 kr. 70 kr rabat ved en minimumsordre på 540 kr. 105 kr rabat ved en minimumsordre på 740 kr. Rabatten på 140 kr. fra en bestillingsværdi på 950 kr. gælder kun i parfumdreams appen. Gyldig til 01.11.2026, ikke gyldig for gavekort, adventskalendere, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.