0
(0)
Vælg op til 2 gratisprøver
Yankee Candle Votivlys i glas
Watercolour Skies
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSons 03/12 til fre 05/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Yankee Candle Votive Candle in Glass Watercolour Skies fascinerer med sin duft og sit attraktive design. Det fremhæver perfekt lysets skønhed i det flimrende lys. En blød sojavoksblanding og en ren naturvæge sikrer en regelmæssig afbrænding. Her på Parfumdreams modtager du tre Watercolour Skies-votivlys fra Yankee Candle, der hver vejer 37 g. Hvert lys brænder i en periode på syv til ti timer.
Den mangefacetterede duft af votivlyset i krukken
glæder dig med en aura af friskplukkede citroner og blomstrende cyklamen i topnoten. Hjertenoten bæres af en sensuel blanding af natblomstrende jasmin, balsam og kashmir-akkord. Duftens base kombinerer den søde og beroligende flair af vanilje med duften af tonkabønne, intense aromaer af blød harpiks og en kraftig moskusduft. De tre krukker sikrer, at stearinlysene brænder sikkert. Du bør dog aldrig lade lysene brænde uden opsyn i et rum. Når lysene er brugt op, er krukkerne perfekte til genbrug i hjemmet. Godt at vide: Hvis du leder efter et stearinlys i en krukke fra Yankee Candle med en anden duft, finder du et stort udvalg her i Parfumdreams shop.betegnelse
Watercolour SkiesLinje
Votivlys i glasSupralinje
Rumdufte
Duftlys er meget nemme at bruge, men nogle få faktorer forbedrer i høj grad brændingen og sikkerheden. Placer altid duftlyset på en jævn overflade på et vindstille sted og væk fra brændbare materialer. Før du tænder lyset, bør du også afkorte vægen til ca. 5 mm. Lad duftlyset brænde, mindst indtil det øverste lag voks er smeltet helt, for at undgå tunnelering. Det kan tage omkring to timer. Du bør dog ikke overskride en brændetid på fire timer ad gangen. For at opnå optimal brændekvalitet bør du altid slukke lyset med en lyseslukker.
Isocyclemone E, Benzyl salicylate, Linalyl acetate, alpha-Isomethyl ionone, Linalool.
- Yankee Candle s.r.o.
- Prumyslová zóna Joseph, CZ-435 01 Havran u Mostu
- www.yankeecandle.co.uk
Vores kunder siger om Votivlys i glas
0,0
(0)
Kundevurdering
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed


















