Mystery Deal: Hvor stor er din rabat?
StartWellaEIMITexturePearl Styler Styling Gel
4,9
Vurdering 4,93/5 Stjerner
(56)
Se varemærket

Varenr. 106465

Wella Texture

Pearl Styler Styling Gel
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSman 22/06 til ons 24/06
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Wella EIMI Texture Pearl Styler Styling Gel giver håret et stærkt, men fleksibelt hold med en fascinerende perlemorsglans. Med et holdniveau på 3 ud af 4 er den ideel til at skabe strukturerede og definerede frisurer eller forme et afslappet pjusket look. Anvendelsen er alsidig: indarbejdet i tørt hår giver gelen tekstur og accenter. Til kort hår kan den påføres i fugtigt hår for at give mere fylde og derefter føntørres. Formlen er designet til ikke at klistre og give en behagelig følelse i håret. Stylinggelen indeholder også et UV-filter. Resultatet er professionel styling med et glamourøst skær til både kort og langt hår.

  • Stærkt, fleksibelt hold (grad 3/4)
  • .
  • Giver en perlemorsagtig finish
  • Til strukturerede og definerede frisurer
  • Varierende anvendelse i tørt eller fugtigt hår
  • Indeholder et UV-filter
    • betegnelse

      Pearl Styler Styling Gel
    • Linje

      Texture
    • Supralinje

      EIMI
    For at give din frisure et vådt eller skinnende look skal du bruge din hårgelé sparsomt. Påfør en mængde på størrelse med en hasselnød på fingerspidserne, og arbejd gelen ind som ønsket. Brug en bredtandet kam til at fordele gelen let og frem for alt jævnt i håret. Du kan også bruge kammen til at opnå et tilbagestrøget look. Hårgeléen skal nu lufttørre. På den måde bevares den ønskede frisure. Du kan også føntørre håret med en blid luftstrøm. Det er en god idé at vaske hårgeléen ud om aftenen, så håret ikke bliver for stresset.
    Aqua, Sorbitol, Aminomethyl
    Propanol, Carbomer, VA/Crotonates Copolymer,
    Benzyl Alcohol, Panthenol, Methylparaben, PEG-40
    Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Disodium EDTA,
    Mica, Calcium Stearate, CI 77891, Hexyl Cinnamal,
    Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene,
    Linalool, Citric Acid

    Vores kunder siger om Texture

    4,9
    Vurdering 4,93/5 Stjerner
    (56)
    Kundevurdering
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.2

    5.436 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 18.06.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Kajal, Lengling Munich, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Rosental Organics, Sol de Janeiro, Sun Matters, Tom Ford, Van Cleef & Arpels, Weleda Cell Longevity, Xerjoff Casamorati og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
    ** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev