SISLEY Unisex-dufte
Eau de Toilette SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 16/12 til tor 18/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Eau de Campagne Eau de Toilette Spray fra SISLEY er en olfaktorisk hyldest til naturen og letheden i at være til. Denne unisex-duft åbner med en sprudlende sammensætning af citron, bergamot og galbanum, ledsaget af en fin basilikumnote. En ekstraordinær grøn buket udfolder sig i hjertet, hvor den karakteristiske aroma af tomatblade møder delikat jasmin og geranium. En base af jordagtig mos, patchouli og varm moskus giver duften en elegant dybde og en langtidsholdbar karakter. Eau de Campagne udtrykker et grønt vindpust og er en ideel ledsager i hverdagen, der giver en følelse af ubekymret friskhed. Den cylinderformede, gule flaske indfanger også visuelt denne livlige følelse.
- En frisk og grøn duft til alle køn
- Sammensætning af syrlig citron, tomatblade og jordagtig mos .
- Giver en følelse af nærhed til naturen og lethed.
- Præsenteres i en karakteristisk gul cylinderflaske.
Topnote
basilikum, bergamot, citron, galbanum, urter
Mellemnote
blomme, jasmin, liljekonval, storkenæb, tomater
Bundnote
egemos, moskus, patchouli, vetiver
betegnelse
Eau de Toilette SprayLinje
Unisex-dufteSupralinje
Dufteduftretning
citronagtig, frisk
- SISLEY
- AVENUE DE FRIEDLAND 3, FR-75008 PARIS
- www.sisley-paris.com
Vores kunder siger om Unisex-dufte
Christina O.
23.11.2021
Da jeg allerede har prøvet flere Sisley-parfumer og altid er blevet positivt overrasket, kan jeg kun sige, at denne eau de toilette er super.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Hans-Joachim Buchwieser
07.04.2018
Jeg købte og prøvede denne duft for første gang, og mit første indtryk var meget positivt, den noget unikke, men behagelige udvikling efter en kort spray overbeviste mig om at skifte fra søde dufte som Dior osv. Mine omgivelser reagerede ved at spørge mig om min nye EDT, hvilket kun bekræftede min beslutning.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Marion B.
16.06.2015
En fantastisk duft, frisk og alligevel varm. Jeg er begejstret, den holder også længe, og jeg føler mig helt tilpas i den.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Jacqueline W.
04.08.2014
fantastisk duft, men desværre er der ingen forstøver i 250 ml-flasken, hvilket er irriterende. Ellers fantastisk duft
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Charlotte A.
21.07.2013
Min absolutte favorit eau de toilette, som jeg har brugt i årevis. Jeg har altid købt andre fra tid til anden, men nu holder jeg mig til Eau de Campagne om sommeren. Duften opfrisker med det samme og er faktisk unik.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde























