Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**

Proraso Wood & Spice Gavesæt

Proraso - Wood & Spice
-20%
Næsten udsolgt
Del produkt

1 stk. / Beard Wash 200 ml + Beard Balm 100 ml + Beard Oil 30 ml

294,00 kr / 1 stk.

Heraf moms

293,94 kr

Veijl. pris 367,42 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS man 02/11 til ons 04/11

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

I en nostalgisk designet metalæske, der på låget er dekoreret med historiske barberscener og bogstaver som "Ad Onor Del Mento", præsenteres et omhyggeligt koordineret udvalg til barrutinen. På indersiden af æsken finder man en specialtilpasset skumindsats, som holder de tre komponenter sikkert på plads. Sættet kombinerer produkter til rensning og styling og starter med Beard Wash. Denne shampoo indeholder 200 ml og giver mulighed for grundig rengøring af hverdagens snavs og rester fra skæghår. Den suppleres af Beard Balm i størrelsen 100 ml, som kan bruges til at give skægget mere struktur og formbarhed, samtidig med at den visuelt tæmmer håret. Til den sidste finish fås Beard Oil i en 30 ml flaske, som kan give skæghårene en diskret glans og få dem til at se glattere ud. Olfaktorisk er hele serien kendetegnet ved en karakterfuld sammensætning, hvor varme noter af cedertræ møder krydrede accenter af kommen og safran. Denne duftprofil afrundes af subtile nuancer af middelhavscitrusfrugter, som tilfører en diskret friskhed. Formuleringerne er dermatologisk testet og indeholder ingen parabener eller silikoner.

  • Omfattende sæt bestående af Beard Wash (200 ml), Beard Balm (100 ml) og Beard Oil (30 ml)
  • .
  • Karakteristisk duft med noter af cedertræ, safran, kommen og citrus
  • Metaldåse af høj kvalitet i vintagedesign med matchende skumindsats
  • Formuleringer uden parabener og silikoner
  • Velegnet til rengøring, formning og efterbehandling af skægget
    • betegnelse

      Gavesæt
    • Linje

      Wood & Spice
    • Supralinje

      Pleje til ham
    • Varenr.

      264358
    Beard Balm: Aqua (Water/Eau), Polysorbate 40, Dicaprylyl Ether, Glycerin, Polyquaternium-37, Parfum (Fragrance), Caprylyl Glycol, Phenoxyethanol, Benzyl Alcohol, Eucalyptus globulus Leaf Oil, Ethylhexylglycerin, Menthol, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Sodium Citrate, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Coumarin

    Skriv den første anmeldelse for Wood & Spice

    Det her kunne også falde i din smag

    Flere produkter i denne kategori

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.472 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.