5
(1)
Vælg op til 2 gratisprøver
Nuxe Hænder og fødder
Hand And Nail Cream - With Lemon Meringue Fragrance
Din gave
gratis
Med din NUXE-bestilling fra 298,76 kr giver vi dig en 15 ml NUXE Merveillance Lift Firming Powdery Cream gratis!
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSman 15/12 til ons 17/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
En creme, der er ekstremt god til hænder og negle - det er Hand And Nail Cream - With Lemon Meringue Fragrance. Den kommer fra Nuxe, et fransk skønhedsfirma, der er inspireret af naturens rigdom. De har forpligtet sig til at udvikle bæredygtig og miljøvenlig hudpleje til ansigt, hænder og fødder. Den øko-designede emballage er også produceret på en ressourcebesparende måde.
Dybt effektiv hudpleje til smidige, bløde hænder og sunde negle
Det er umuligt at overvurdere, hvor meget vores hænder gør for os. Alt det arbejde, de skal udføre dag ud og dag ind, belaster huden og kan efterlade hænderne tørre, sprukne og ru. Forkæl dem med den særlige hudpleje fra Hand And Nail Cream - With Lemon Meringue Fragrance. Cremen af høj kvalitet er let at smøre ud uden at efterlade en klæbrig film. Takket være den veganske formel med økologisk solsikkeolie og økologisk aloe vera har cremen en fugtgivende og regenererende effekt. Ubehagelig stramhed forsvinder med det samme, og din hud føles behageligt blød. Den værdifulde creme fra Nuxe kan give næring til hænder og fødder samt til neglene. De forbliver faste, og skøre områder udglattes. Cremen efterlader også en vidunderlig citronduft.betegnelse
Hand And Nail Cream - With Lemon Meringue FragranceLinje
Hænder og fødderSupralinje
Kropsplejeegenskab
fugtighedsgivendeProduktpris
Certificeret naturkosmetik, VeganProdukttype
TubeAnvendelsesområde
Hænder, Negle
Påfør en mængde håndcreme på størrelse med en hasselnød på håndryggen. Gnid hænderne mod hinanden for at fordele cremen optimalt og give næring til dette meget plejekrævende område. Gnid derefter håndfladerne sammen, og glem ikke områderne mellem fingrene. Massér hver enkelt finger fra håndfladen til fingerspidsen, og slut af med at massere neglene i blide cirkelbevægelser.
INGREDIENTS : AQUA/WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPANEDIOL, BEHENYL ALCOHOL, CANNABIS SATIVA SEED OIL*, GLYCERIN**, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, DICAPRYLYL ETHER, BENZYL ALCOHOL, PARFUM/FRAGRANCE, GLYCERYL CAPRYLATE, XANTHAN GUM, SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DEHYDROACETIC ACID, SODIUM GLUCONATE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER*, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, LIMONENE, CITRAL, GERANIOL, LINALOOL [N5502/A].
- Laboratoire Nuxe
- 127 rue d’Aguesseau, FR-92100 Boulogne-Billancourt
- sav@nuxe.com
Vores kunder siger om Hænder og fødder
5,0
(1)
Kundevurdering
Filter
Ava
26.09.2023
Smuk, nærende hånd- og neglecreme, der dufter af sød citron og fløde, meget diskret og behersket. Klæber ikke, absorberes hurtigt og fedter ikke. Tuben på 50 ml har den perfekte størrelse og passer i enhver håndtaske.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed






















