Varenr. 85847
Mario Badescu Fugtighedspleje
Spritz Mist Glow Set- Forventet levering med GLSlør 04/07 til tir 07/07
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Lave forsendelsesomkostninger
- Betalingsmetode
Spritz Mist Glow Set fra Mario Badescu: fugtgivende pleje til ansigtet
.Fugtpleje spiller en særlig rolle i hudpleje: Spritz Mist Glow Set fra Mario Badescu efterlader huden glat, blød og optimalt næret. Det er tre lette hudplejeprodukter, som passer til alle hudtyper og er vidunderligt opfriskende. Trioen omfatter ansigtssprayen med aloe, urter og rosenvand, ansigtssprayen med aloe, agurk og grøn te og ansigtssprayen med aloe, kamille og lavendel. De små flasker er praktiske på rejsen og for alle, der gerne vil lære Mario Badescus kølende og plejende sprays bedre at kende.
Aloe igen og igen? Fugtgivende pleje!
Tre forskellige ansigtssprays i Spritz Mist Glow Set, tre forskellige farver, men altid aloe. Det er helt klart: aloe vera er en uundværlig del af hudplejen. Planten er et sandt mirakel, når det gælder fugtighed. Derfor bør den ikke mangle i Mario Badescus ansigtsspray. Sammen med agurk og grøn te bliver den til en næringsbooster for ansigtshuden. Blandingen med urter og rosenvand giver huden ny energi og udvikler ungdomlig friskhed. Lavendel, kamille og C-vitamin beroliger huden og får den til at se jævn og lys ud.
betegnelse
Spritz Mist Glow SetLinje
FugtighedsplejeSupralinje
Hudpleje
Ansigtssprays må dog ikke forveksles med make-up-sprays.
Ryst først ansigtssprayflaskerne, og spray derefter på ansigtet fra en afstand af 15 til 20 cm med lukkede øjne. I løbet af få sekunder når den fine spraytåge ud til hver millimeter af ansigtet. Dette er særligt vigtigt, ikke kun for hudpleje, men også for solbeskyttelse.
- Mario Badescu Skin Care C/O Leceur
- Bulevardi, FI-00180 Helsinki
- morgan@mariobadescu.com
Skriv den første anmeldelse for Fugtighedspleje
Vores anbefaling til dig
Spar 75 kr. ved et minimumskøb på 515 kr. Det er ikke muligt at veksle til kontanter, kan ikke kombineres.Gyldig til 01.07.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
- Handelsbetingelser
- Kolofon
- Databeskyttelse
- Cookie Indstillinger
- © 2026 Parfümerie Akzente GmbH





















