Varenr. 625219
Liquides Imaginaires Les Eaux DelàSancti
Eau de Parfum SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSons 04/03 til fre 06/03
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Sancti (Eau-delà) fra Liquides Imaginaires er en unisex-duft, der bygger bro mellem det spirituelle og det moderne. Inspireret af den mineralske renhed af helligt vand og de ikoniske smage af røgelse udfolder der sig en komposition, som er både velkendt og moderne. Den åbner med en frisk bølge af bergamot, mandarin og grapefrugt, oplivet af grønne accenter fra cypres. Duftens hjerte kombinerer den krydrede varme fra kardemomme og koriander med aromatisk lavendel, rosmarin og den balsamiske note fra granbalsam. Basen forankrer duften med dybe, harpiksagtige noter af røgelse, myrra og benzoe, afrundet med træagtige akkorder af cedertræ, vetiver og patchouli samt den blide varme fra rav, cistus og moskus. Sancti (Eau-delà) er skabt af parfumeur Sonia Constant og er en duftfortolkning, der er tænkt som en hyldest til åndelig klarhed.
- En unisex-duft inspireret af atmosfæren i helligt vand og moderne røgelse. Åbner med en forfriskende topnote af citrus og cypres.
- Udfolder et krydret-aromatisk hjerte og en dyb, harpiksagtig-træagtig base.
- En komposition af parfumeur Sonia Constant.
Topnote
bergamot, cypres, grapefrugt, mandarin
Mellemnote
balsam, kardemomme, koriander, lavendel, rosmarin
Bundnote
ambra, Benzoin, ceder, moskus, myrte, patchouli, røgelse, vetiver
betegnelse
Eau de Parfum Spray, SanctiLinje
Les Eaux DelàSupralinje
Unisex-dufteduftretning
frisk, træagtigProdukttype
SprayAnvendelsesområde
Dekolletage, Hals
- LIQUIDES IMAGINAIRES SA
- Rue du Faubourg Saint-Honoré 91, FR-75008 Paris
- info@nichebox.net
Vores kunder siger om Les Eaux Delà
pierre bouissou
14.10.2021
En fantastisk røgelsesduft, sprudlende og glad, der åbner med noter af citron, langtidsholdbar, i traditionen fra Cardinal de Heeley.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.fr.
Vores anbefaling til dig

Wella
Texture
Ocean Spritz Beach Texture Spray
189,00 kr 170,10 kr
- 147,42 kr
- 132,68 kr
- 189,00 kr
- 170,10 kr










