Glow moments til mor – spar 25%* nu!
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 1196233

KAJAL The Classic CollectionHomme IV

Eau de Parfum Spray
Del produkt

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 13/05 til lør 16/05
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Med Eau de Parfum Spray Homme IV udvider Kajal Perfumes Paris The Classic Collection med en komposition, der henter inspiration fra den afrikanske savannes vidder. Åbningen er allerede flerlags med en kombination af krydret kardemomme og den frugtagtige sødme fra solbær, også kendt som cassis. Disse akkorder ledsages af en karakteristisk romnote og davana, som giver arrangementet en mystisk og indbydende dybde. Et spændende samspil mellem blomster og syrlige elementer udfolder sig derefter i hjertet af kreationen. Delikat jasmin og eksotisk palmeblomst møder en stærk læderakkord, som definerer parfumens karakter og giver den struktur. Den komplekse bundnote sikrer en langvarig og varm finish, idet den harmonisk kombinerer forskellige træagtige nuancer med blød moskus. Duftoplevelsen afrundes af den gourmandagtige sødme fra Kholas dadler og fin vanilje, som giver en blid indpakning. Duften sætter også klare visuelle accenter med en rektangulær, mørk flakon med et kobberfarvet, facetteret låg og en etiket med et geometrisk mønster af guldfarvede linjer.

  • Krydret, frugtagtig topnote med kardemomme, rom og cassis
  • Stærkt karakterfuldt hjerte af læder, jasmin og palmeblomst
  • Varm base med kholas dadler, vanilje, moskus og træ
  • En del af The Classic Collection, der lanceres i 2023
  • Flaske af høj kvalitet med kobberfarvet låg og gyldne detaljer
  • Topnote

    davana, kardemomme, rom, Solbær
  • Mellemnote

    jasmin, læder
  • Bundnote

    moskus, træ, vanilje
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, Homme IV
  • Linje

    The Classic Collection
  • Supralinje

    Indsamling
  • duftretning

    krydret, læderagtig, sød
  • Produkttype

    Spray
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
ALPHA-ISOMETHYL IONONE * LIMONENE * LINALOOL * CITRAL * BENZYL ALCOHOL * BENZYL BENZOATE * CINNAMAL * FARNESOL * BENZYL CINNAMATE * GERANIOL *
  • GHS02

Opbevares utilgængeligt for børn. Undgå kontakt med øjnene. Kun til udvortes brug. Stop brugen, hvis der opstår hudirritation. Opbevares på et køligt, tørt sted. Brandfarlig, holdes væk fra varme eller flammer.

  • Opmærksomhed

    Brandfarlig væske og damp.

Vores kunder siger om The Classic Collection

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.429 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 10.05.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev