Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
1
Vurdering 1/5 Stjerner
(1)

HYPOAllergenic Powder Longwear Hydrating Powder

HYPOAllergenic - Powder
-28%
Del produkt
5 g
-28%
Heraf moms

41,00 kr

Veijl. pris 57,07 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS tor 05/11 til lør 07/11

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage
The Longwear Hydrating Powder fra HYPOAllergenic er en presset pudder, der sikrer en strålende makeup og samtidig plejer huden intensivt Den sætter makeuppen perfekt og sikrer, at dit look holder i lang tid. Dens formulering er rig på hyaluronsyre. Den fugter huden og forsyner den med vigtige næringsstoffer. Den udjævner også hudtonen og udglatter huden visuelt. Den efterlader en jævn finish og en strålende smuk teint.

Pudder af høj kvalitet for en allround næret hud og en fejlfri finish

Longwear Hydrating Powder fra HYPOAllergenic fikserer makeuppen og får den til at holde meget længere. Den har en afbalancerende effekt og efterlader en glat, jævn finish. Samtidig nærer, fugter og plejer den huden. Formlen er vegansk og består af 90 % ingredienser af naturlig oprindelse. Den er dermatologisk testet og egner sig også til følsom og allergisk hud. Påfør forsigtigt pudderet i ansigtet med en børste. Oplev blød, glat hud og en smuk makeup!
  • betegnelse

    Longwear Hydrating Powder
  • Linje

    Powder
  • Supralinje

    Ansigtsmakeup
  • Varenr.

    239228
Pudder fås løst eller som kompakt pudder. Påføringen varierer lidt afhængigt af det valgte produkt. Ideelt set skal du drysse løs pudder på en kosmetikserviet. Dup derefter pudderbørsten på pudderet flere gange, mens du drejer den frem og tilbage. Det giver børstehårene mulighed for at absorbere pudderet optimalt og fordele det jævnt på huden. Påfør pudderet i ansigtet i cirkulære bevægelser fra næsen og udad og fra top til bund. Gå derefter videre til hårgrænsen. I mellemtiden skal du altid samle lidt pudder op på børsten. Kompakt pudder er normalt udstyret med en puddersvamp, som du kan bruge til nemt at påføre pudderet på huden.
Talc, Mica, Isocetyl Stearoyl Stearate, Magnesium Stearate, Polymethylsilsesquioxane, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Potassium Aluminum Silicate, Synthetic Fluorphlogopite, Dimethicone, Silica, C10-18 Triglycerides, Sodium Hyaluronate, Triolein, Jojoba Esters, Ethylhexylglycerin, Tin Oxide, Glyceryl Dioleate, Phenoxyethanol, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide)

Vores kunder siger om Powder

1,0
Vurdering 1/5 Stjerner
(1)
Kundevurdering

Det her kunne også falde i din smag

Mehr Produkte zu dieser Marke

Flere produkter i denne kategori

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.474 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.
***Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 05.11.2026, ikke gyldig for gavekort, adventskalendere, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt.