Spar 12%* på næsten alle dufte – eller 7%* på næsten alt inden for hudpleje, makeup og hårpleje
Se varemærket

Varenr. 1192771

GUERLAIN Ansigtsmakeup

Powder Brush
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStir 14/07 til tor 16/07
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Pudderbørsten N°13 er et vigtigt redskab til en fejlfri finish på din makeup-rutine. Dette tilbehør fra Guerlain er specielt designet til at påføre forskellige typer pudder jævnt og forsigtigt. Syntetiske fibre af høj kvalitet danner det tætte, bløde børstehoved, som er designet til at opsamle både løse og kompakte teksturer i den rette mængde. Takket være børstehårenes fine struktur kan produktet derefter blandes forsigtigt i ansigtet. Børsten har et elegant, hvidlakeret træskaft af FSC-certificeret træ, som ligger godt i hånden. En skinnende, guldfarvet metalhylster forbinder skaftet med de hvide børstehår og giver redskabet en luksuriøs æstetik. Mærkets diskrete gyldne bogstaver og kodenummeret 13, som identificerer denne model i kollektionen, findes nederst på skaftet. Det syntetiske hår er kendetegnet ved sin holdbarhed og dimensionsstabilitet, som giver mulighed for langvarig brug med passende pleje.

  • Bløde syntetiske børster af høj kvalitet giver en behagelig følelse på huden
  • Velegnet til påføring af løs og kompakt pudder
  • Elegant, hvidlakeret træhåndtag (FSC-certificeret) med gylden hylster
  • Mærket som model N°13 med guldbogstaver
  • Robust finish for langvarig formstabilitet
  • betegnelse

    Powder Brush
  • Linje

    Ansigtsmakeup
  • Supralinje

    Make-up
Pudderbørster er nemme at bruge: Tryk forsigtigt børsten ned i pudderdåsen, og lad den cirkulere forsigtigt. Den cirkulære bevægelse får pudderbørsten til at opsamle pudderpartiklerne jævnt. For at fjerne overskydende pudder skal du trykke let på børsten og dreje den kortvarigt i håndfladen. Du kan nu duppe pudderet på huden fra midten af ansigtet.
Efter påføring bankes pudderbørsten grundigt ud for at fjerne eventuelle store rester. Vask børsten med en lille smule babyshampoo og vand mindst hver anden til fjerde uge. Klem børsten grundigt i shampoo-vandet, indtil der ikke kommer flere farverester ud.

Skriv den første anmeldelse for Ansigtsmakeup

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.442 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Rabatten på 12% gælder kun produkter i kategorien Parfumer. Rabatten på 7% gælder kun produkter inden for kategorierne Ansigt, Krop, Makeup, Hår og Pleje. Mandepleje undtaget. Gyldig til 10.07.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.