Hent appen, aktivér push-meddelelser, og få eksklusive deals!
Se varemærket

Varenr. 982570

GLOV Sminkefjerner og renseklud

Mask Remover Pink
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 01/07 til fre 03/07
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Mask Remover Pink fra GLOV fjerner alle tørre masker fra ansigtet - også dem med trækul. Nogle masker er meget svære at fjerne. Det kan ødelægge hjemmespa-oplevelsen. Her kan maskefjerneren fra GLOV hjælpe. Handsken skal blot fugtes med varmt vand for at fjerne selv de mest genstridige rester af enhver maske. Dens særlige fibre er designet til at fjerne de synlige ingredienser, mens de usynlige aktive ingredienser bliver på huden. Efter brug kan Mask Remover Pink blot vaskes med vand og sæbe og genbruges efter tørring. Det skåner både pengepungen og miljøet.

Et must-have for enhver zero waste hjemmespa

Maskefjerneren fra GLOV kan bruges til at rense ansigtet i op til tre måneder. Derefter kan den enten bruges andre steder i husholdningen eller genbruges. Produktet er også vegansk og fri for dyreforsøg. Det er fremstillet af 100 % polyester og kan vaskes i hånden eller i vaskemaskinen ved maks. 30 °C. Lad dig inspirere af den intensive rengøring afMask Remover Pink, som fjerner selv genstridige kulmasker på en ren måde.
  • betegnelse

    Mask Remover Pink
  • Linje

    Sminkefjerner og renseklud
  • Supralinje

    Rensning af ansigtet
Make-up-fjernerservietter er nemme at bruge. De fås både som simple servietter og som handsker. Fugt makeupfjerner-servietten med varmt vand, og massér den forsigtigt hen over huden i ansigtet. Takket være den strukturerede overflade behøver du ikke at udøve et stærkt pres for at opnå en intensiv rensende effekt. Skyl handsken eller servietten grundigt med vand og sæbe efter brug, og lad den lufttørre. Hvis du bruger makeupfjernerservietterne regelmæssigt, holder de i omkring tre måneder.
Der findes også fugtige makeupfjernerservietter, som kan bruges overalt. Kør servietten over hele ansigtet i blide bevægelser, og smid den ud.

100% Polyester

Skriv den første anmeldelse for Sminkefjerner og renseklud

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.436 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
**Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst–nyhedsbrev.