Spar 20 %* på sommerfavoritter nu

Menu

4,9 (50)

Clinique 3-faset systempleje Liquid Facial Soap Mild Skin

Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
Visa LogoApplePay LogoKlarna – Betal om 30 dage (faktura) LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Køb På konto
  • Levering inden for 2-3 dage
4,9
4,9
Kundevurdering

Ann C

Vurdering 5/5 Stjerner

18.06.2025

Meget god, jeg har brugt den i årevis. Jeg tørrer først mit ansigt med en vatrondel og toner eller ansigtsmælk for at fjerne det værste. Derefter er en klat Clinique-sæbe på spidsen af min finger nok til at rense hele ansigtet grundigt for selv vandfaste make-up-rester. Dufter behageligt mildt. Huden føles meget ren og glat bagefter.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Kvinde

Gabriele Kaindl

Vurdering 5/5 Stjerner

09.08.2022

Jeg har brugt Clinique-produkter i over 15 år nu. Siden da har min hud forbedret sig betydeligt og ser fantastisk ud i dag. På grund af min allergi kan jeg næsten ikke tåle nogen cremer, men Clinique gjorde en ende på min søgen efter et passende ansigtsplejeprodukt. Levering og service var perfekt som altid.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.at.

Mara Szafranska

Vurdering 5/5 Stjerner

14.11.2021

Lækker sæbe mild lugter ikke af parfume hvilket er godt jeg vil helt sikkert købe igen

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.nl.

M V

Vurdering 5/5 Stjerner

03.10.2021

Jeg har brugt denne "sæbe" i 15 år. Jeg har prøvet noget andet fra tid til anden, men i sidste ende vender jeg ALTID tilbage til denne. Den hjalp mig med at få ren hud, da jeg var ung, og det gør den stadig. Behagelig fornemmelse efter rensning (ikke klam, tør), fjerner makeup godt (jeg bruger kun en ekstra makeupfjerner til vandfaste produkter). Forholdet mellem pris og ydelse er uovertruffent, da du kun har brug for meget lidt produkt, og en stor flaske holder i over et år (morgen og aften).

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Liquid Facial Soap Mild Skin
Linje
3-faset systempleje
Supralinje
3-faset systempleje
hud
normal hud, tør hud
egenskab
dermatologisk testet, forfriskende, fugtighedsgivende, rensende
Konsistens
Flydende
Produktpris
alkoholfri, Allergenfri, Amoniakfri, Ikke-komedogen, paraffinfri, parfumefri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødder
Anvendelsesområde
Ansigt
Den 3-fasede systempleje fra Clinique er udviklet af førende dermatologer for at gøre enhver hud strålende smuk. Kan tilpasses individuelt til hver hudtype. 3 trin. 3 produkter. 2 gange dagligt. Og du belønnes snart med en strålende smuk hud.
Indholdsstoffer
Water\Aqua\Eau, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Hydroxysultaine, Lauramidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Sarcosinate, Tea-Cocoyl Glutamate, Di-Ppg-2 Myreth-10 Adipate, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Peg-120 Methyl Glucose Dioleate, Sucrose, Sodium Hyaluronate, Cetyl Triethylmonium Dimethicone Peg-8 Succinate, Butylene Glycol, Chamomilla Recutita (Matricaria), Hexylene Glycol, Polyquaternium-7, Laureth-2, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Sodium Sulfate, Edta, Disodium Edta, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol
Producent
WHITMAN LBS NV
Nijverheidsstraat 15, BE-B-2260 Oevel Westerlo
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev