Elizabeth Arden Sunflowers
Eau de Toilette SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSlør 13/12 til tir 16/12
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Fra de canadiske provinser til Fifth Avenue: Elizabeth Arden kan takke sin ekstraordinære energi og kreativitet for sin succes. Hendes mål var at hjælpe kvinder med at opnå en forbløffende udstråling. Hun skabte hudplejeprodukter og makeup, herunder hendes uforglemmelige Blue Grass-parfume og Red Door-læbestift, som var farvekoordineret med de amerikanske kvinders uniformer under Anden Verdenskrig. Kort efter grundlæggelsen af virksomheden i 1910 delte hun sin ekspertise og erfaring med repræsentanter, som hun havde uddannet, og som til gengæld blev formidlere af viden om skønhedens hemmeligheder.
Elizabeth Arden Eau de Toilette Spray Sunflowers Golden Vibe
Sommer, sol, frihed og lethed er uløseligt forbundet med denne duft. Basen er præget af sandeltræ og mos. Hjertet i Sunflowers Golden Vibe viser, hvor forførende cyklamen og jasmin kan være i en komposition. Topnoten består af bergamot, melon, fersken og mystiske, velduftende blomster. Eau de toilette-sprayen i en solrig glasflaske sprayes på håndleddene, indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, dekolletéen og halsen fra en afstand på 30 cm. Den friske, sommerlige duft udfolder sig særligt godt i disse livlige områder og indhyller dig i et strejf af parfume i de kommende timer.
betegnelse
Eau de Toilette SprayLinje
SunflowersSupralinje
Parfumer til kvinder
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
- Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet. Undgå udledning til miljøet. Hold beholderen tæt lukket. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Kan forårsage allergisk hudreaktion. Forårsager alvorlig øjenirritation.
- Elizabeth Arden GmbH
- Abraham-Lincoln-Straße 22, DE-65189 Wiesbaden
- service-de@service.elizabetharden.com
Vores kunder siger om Sunflowers
Vores anbefaling til dig

Lancôme
La vie est belle
Eau de Parfum Spray
Vanille Nude
220,00 kr 198,00 kr
- 171,60 kr
- 154,44 kr
- 220,00 kr
- 198,00 kr
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 07.12.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
- Handelsbetingelser
- Kolofon
- Databeskyttelse
- Cookie Indstillinger
- © 2025 Parfümerie Akzente GmbH




















