It's our birthday – få 25%* rabat på mange produkter!
Anvend rabat
5
Vurdering 5/5 Stjerner
(2)

Coach Floral

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 31/10 til tir 04/11
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Produktinformation
Topnote Icon
Topnote
ananas, citrus, peber
Mellemnote Icon
Mellemnote
gardenia, jasmin, Teblade
Bundnote Icon
Bundnote
moskus, patchouli, træ
betegnelse
Eau de Parfum Spray
Linje
Floral
Supralinje
Parfumer til kvinder
duftretning
blomsteragtig, træagtig
Fremhæv din romantiske, feminine side med Eau de Parfum Spray Floral fra Coach. Denne dejlige duft begejstrer med søde, frugtagtige og citrusfriske accenter. Den er ideel til alle lejligheder, uanset om det er på arbejde, i fritiden eller til en storslået entré.

Omgiv dig med en aura af blomsteragtig sensualitet

. Topnoten i denne duft fra Coach er domineret af citrusagtige noter og akkorder af ananas og pink peber. I hjertet lever Eau de Parfum Spray Floral op til sit navn. Aromaerne af te-rose og arabisk jasmin understreges på vidunderlig vis af den søde duft af gardenia. I bunden giver træagtige noter samt patchouli og moskus en krydret, forførende finish uden at være for tung eller endda overvældende. Ud over eau de parfum-sprayen omfatter Floral-duftlinjen fra Coach også en nærende bodylotion, der plejer din hud og efterlader den samme dejlige blomsterduft som parfumen.
Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Advarsler
GHS02

Fare

Meget brandfarlig væske og damp.

Producent
INTERPARFUMS SA
4, Rond-Point des Champs Elysées, FR-75008 Paris

Vores kunder siger om Floral

5,0
Vurdering 5/5 Stjerner
(2)
Kundevurdering

Elvira Davoudvandi

Vurdering 5/5 Stjerner

02.12.2018

Super produkt jeg har ønsket mig i lang tid. Nu er det her endelig.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Renate LANG

Vurdering 5/5 Stjerner

29.08.2018

Meget smuk og langvarig duft, du vil gå i ekstase.....

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.167 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 31.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev