Chopard Cašmir Gavesæt

1 stk. / Eau de Parfum Spray 30 ml + Perfumed Shower Gel 75 ml
213,00 kr / 1 stk. 192,00 kr / 1 stk.
Heraf moms
213,13 kr
Lave forsendelsesomkostninger
Leveringstid med GLS tir 27/10 til tor 29/10
Med Chopard Cašmir gavesættet får duftelskere en koordineret duo til en omfattende duftoplevelse. Den røde emballage, som er dekoreret med et gyldent lotus-symbol, indeholder Eau de Parfum Spray i en størrelse på 30 ml og den matchende Perfumed Shower Gel med et indhold på 75 ml. Duftrejsen begynder med en frugtagtig sammensætning af mango, kokosnød, bergamot og fersken. Denne åbning går glidende over i en blomstret hjertenote præget af jasmin, rose og ylang-ylang. En varm base af vanilje, moskus, ambra, sandeltræ og patchouli afrunder profilen og giver duften en særlig dybde. Den gennemsigtige flaske med guldfarvet hætte afslører den gule væske, som visuelt understreger kompositionens karakter. Brusegelen i sættet kommer i en rød tube og bruges til daglig kropspleje. Gelen renser huden og indhyller kroppen i de karakteristiske noter, så snart man er i bad. Ved at kombinere de to produkter kan duftoplevelsen intensiveres, da eau de parfum kan udfolde sine facetter på den forberedte hud. Kombinationen er ideel til at udforske duftens forskellige niveauer.
Bundnote
ambra, tonkabønne, vanilje
Mellemnote
jasmin, rose, Ylang-Ylang
Topnote
Solbær
betegnelse
GavesætLinje
CašmirSupralinje
Parfumer til kvinderVarenr.
997683duftretning
orientaliskProduktpris
acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Ikke-komedogen, Laktosefri, parabenfri, paraffinfri, silikonefri, Sulfatfri, Uden mikroplast, Uden spor af nødder
- Holdes væk fra varme, varme overflader, gnister, åben ild og andre antændelseskilder. Rygning forbudt. Hold beholderen tæt lukket. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet. Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning. Undgå udledning til miljøet. Søg lægehjælp. Hold under koldt vand [eller anvend våde omslag]. Fjern eventuelle kontaktlinser, hvis dette kan gøres let. Fortsæt skylning. Skyl forsigtigt med vand i flere minutter. Giftig for vandlevende organismer, med langvarige virkninger.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Kan forårsage allergisk hudreaktion. Forårsager alvorlig øjenirritation.
- Give Back Beauty GmbH
- Darmstädter Landstraße 116, 4. Stock, DE-60598 Frankfurt am Main
- info@givebackbeauty.com








