Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**

Cacharel Yes I Am Bloom Up Eau de Parfum Spray

Cacharel - Yes I Am
-52%
Næsten udsolgt
Del produkt

30 ml

6.833,00 kr / 1 l

Heraf moms

205,00 kr

Veijl. pris 424,58 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS lør 31/10 til tir 03/11

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

En komposition, der udstråler ren livsglæde - det er Yes I Am Bloom Up! fra Cacharel. Denne duft udfolder sig med en funklende topnote af grøn mandarin og røde bær, som giver en forfriskende åbning. Blomsteraftalerne af appelsinblomst og pæon udfolder sig i hjertet af kreationen og giver eau de parfum en blød, men nærværende facet. Basisnoten afrunder duftoplevelsen med varm styraxbalsam og cremet sandeltræ og sikrer en behagelig finish. Samspillet mellem disse noter skaber en frugtagtig-blomsteragtig karakter, som er særligt velegnet til de varmere måneder. Flasken er i sig selv et visuelt højdepunkt: Dens form minder om en læbestift, og farvegradienten fra intens rød til gennemsigtigt glas understreger duftens livlighed.

  • Duftretning: Frugtagtig-blomsteragtig
  • Topnoter: grøn mandarin, røde bær
  • Hjertenote: appelsinblomst, pæon
  • Basenote: styraxbalsam, sandeltræ
  • Karakter: Frisk, opkvikkende
    • Bundnote

      benzoe, sandeltræ
    • Mellemnote

      Appelsinblomst, bonderose, Solare noter
    • Topnote

      mandarin, Røde bær
    • betegnelse

      Eau de Parfum Spray, Bloom Up
    • Linje

      Yes I Am
    • Supralinje

      Parfumer til kvinder
    • Varenr.

      1077589
    • karakter

      glamourøs
    Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

    Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

    Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

    Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
    ALCOHOL • PARFUM / FRAGRANCE • AQUA / WATER • BENZYL SALICYLATE • HYDROXYCITRONELLAL • BENZYL ALCOHOL • LIMONENE • ETHYLHEXYL SALICYLATE • BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE • CITRONELLOL • LINALOOL • COUMARIN • METHYL ANTHRANILATE • FARNESOL • BENZYL BENZOATE • GERANIOL • CI 17200 / RED 33 • CI 60730 / EXT. VIOLET 2 (F.I.L. Z70019462/1).

    FORSIGTIGHED: BRANDFARLIG INDTIL DEN ER TØR. HOLDES VÆK FRA FLAMMER, ANTÆNDELSESKILDER ELLER GLØDENDE GENSTANDE. SPRØJT IKKE PÅ IRRITERET HUD ELLER I ØJNENE. I TILFÆLDE AF KONTAKT, SKYL STRAKS MED RIGELIGT VAND.

    Skriv den første anmeldelse for Yes I Am

    Det her kunne også falde i din smag

    Flere produkter i denne kategori

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.471 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.