Hent appen, aktivér push-meddelelser, og få eksklusive deals!
4,8
Vurdering 4,75/5 Stjerner
(8)
Se varemærket

Varenr. 535229

Armani Acqua di Giò Homme

After Shave Balm
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSlør 10/01 til tir 13/01
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Acqua di Giò Homme After Shave Balm fra Giorgio Armani afrunder det daglige barberingsritual på perfekt vis. Som et supplement til den ikoniske duftklassiker efterlader denne balm en behagelig følelse på huden. Dens lette, glatte konsistens fordeler sig ubesværet og absorberes straks uden at efterlade en uønsket film. Efter påføring føles huden glat og virker smidig. Acqua di Giòs umiskendelige duftoplevelse er i centrum: en komposition, der begynder med den sprudlende friskhed fra bergamot, neroli og appelsin. Aromatiske noter af rosmarin og koriander udfolder sig i hjertet og minder om Middelhavskysten. Duftoplevelsen afrundes med en varm base af cedertræ og moskus, som dvæler diskret på huden. Balmen er velegnet til alle hudtyper og påføres ansigt og hals i en mængde på størrelse med en hasselnød efter barbering.

  • Let konsistens, der absorberes hurtigt
  • Parfumeret med den friske, akvatiske duft af Acqua di Giò
  • Efterlader huden med en behagelig følelse efter barbering
  • Velegnet til alle hudtyper
  • betegnelse

    After Shave Balm
  • Linje

    Acqua di Giò Homme
  • Supralinje

    Dufte til mænd
  • hud

    alle hudtyper
  • egenskab

    plejende
  • duftretning

    aromatisk, frisk
  • Konsistens

    balsam
  • Produktpris

    acetonfri, alkoholfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Laktosefri, parabenfri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden mikroplast, Uden spor af nødder
  • Produkttype

    Rysteflakon
  • Anvendelsesområde

    Ansigt
Brugen af en aftershave forklares af navnet. Aftershaven påføres direkte efter den daglige barbering. Det forhindrer hudirritation og razor burn. Aftershaven i form af en aftershave-lotion, gel eller lotion påføres i små mængder på håndfladerne. Hudområderne skal være let tørrede på forhånd. Aftershave er flydende og skal derfor helst klappes ind i ansigtet og på halsen. En tyk gel eller lotion skal først påføres fingerspidserne. Massér derefter forsigtigt aftershaven ind i huden i ansigtet og på halsen. Huden tilføres masser af fugt og desinficeres samtidig.
AQUA / WATER , GLYCERIN , PARFUM / FRAGRANCE , PARAFFINUM LIQUIDUM / MINERAL OIL , PEG-100 STEARATE , BISABOLOL , STEARIC ACID , LINALOOL , GERANIOL , CARBOMER , GLYCERYL STEARATE , ELAEIS GUINEENSIS OIL / PALM OIL , ALPHA-ISOMETHYL IONONE , SODIUM HYDROXIDE , ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE , PALMITIC ACID , FARNESOL , CHLORPHENESIN , LIMONENE , CAPRYLYL GLYCOL , CITRONELLOL , CITRAL , PANTHENOL , XANTHAN GUM , CETYL ALCOHOL , BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER (FIL B41771/1)

FORSIGTIGHED: BRANDFARLIG INDTIL DEN ER TØR. HOLDES VÆK FRA FLAMMER, ANTÆNDELSESKILDER ELLER GLØDENDE GENSTANDE. SPRØJT IKKE PÅ IRRITERET HUD ELLER I ØJNENE. I TILFÆLDE AF KONTAKT, SKYL STRAKS MED RIGELIGT VAND.

Vores kunder siger om Acqua di Giò Homme

4,8
Vurdering 4,75/5 Stjerner
(8)
Kundevurdering

Pierre den Boer

Vurdering 5/5 Stjerner

18.03.2023

Dejlig duft, som jeg havde ledt efter og fundet i lang tid, og til prisen kunne jeg ikke modstå, fik endda 20% rabat på den næste ordre og bestilte 1 mere.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.nl.

Per Gustafsson

Vurdering 5/5 Stjerner

30.09.2021

En vidunderlig duft, der passer til både hverdag og fest.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.se.

Christoph S.

Vurdering 5/5 Stjerner

19.01.2020

Denne duft har opfyldt flere behov for mig i mere end 20 år. Den dufter godt, den er ikke overvældende, den er god for min hud, og når mine omgivelser reagerer på den, er det altid positivt. Jeg har ikke nødvendigvis brug for det sidste punkt, for de tre første tæller.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Eduard S.

Vurdering 5/5 Stjerner

15.09.2014

Meget tilfreds. Hudvenlig og god duft.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Mand

Josef Z.

Vurdering 5/5 Stjerner

10.09.2014

Jeg har brugt duften i 10 år. Der er ikke noget alternativ for mig.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Mand

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.401 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev