Varenr. 1252402
4711 Acqua Colonia Blood Orange & Basil
Eau de Cologne SprayVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLStir 17/03 til tor 19/03
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Acqua Colonia Blood Orange & Basil Eau de Cologne Spray fra 4711 er en sammensætning, der kombinerer forfriskende friskhed og aromatisk krydderi. Denne duft indfanger essensen af solmodne blodappelsiner og kombinerer den med den karakteristiske aroma af basilikum. Resultatet er en klar og energigivende duftoplevelse, der udfolder sig behageligt på huden. Eau de cologne er skabt af parfumeur Vincent Schaller og passer perfekt ind i den traditionelle Acqua Colonia-linje. Den er velegnet til alle, der sætter pris på ukomplicerede og naturinspirerede dufte. Kompositionen præsenteres i en elegant, facetteret glasflaske, der understreger værdien af ingredienserne og de æteriske olier af høj kvalitet. Duften kan påføres generøst på pulspunkter som hals, tindinger og arme for optimal udvikling.
betegnelse
Eau de Cologne SprayLinje
Blood Orange & BasilSupralinje
Basic RangeProduktpris
acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Ikke-komedogen, Laktosefri, Palmeoliefri, parabenfri, paraffinfri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden mikroplast, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødder, Vegan
Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.
Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.
Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
P370 + P378 I tilfælde af brand: Brug tørt sand, slukningspulver eller alkohol alkoholresistent skum til slukning.
- Holdes væk fra varme, varme overflader, gnister, åben ild og andre antændelseskilder. Rygning forbudt. Bær beskyttelseshandsker/beskyttelsestøj/øjenbeskyttelse/ansigtsbeskyttelse. Hold beholderen tæt lukket. Undgå udledning til miljøet. Giftig for vandlevende organismer, med langvarige virkninger.
Fare
Meget brandfarlig væske og damp.
Opmærksomhed
Forårsager alvorlig øjenirritation. Kan forårsage allergisk hudreaktion.
- Maeurer & Wirtz GmbH Co KG
- Zweifallerstrasse 120, DE-52224 Stolberg
- info@m-w.de
Vores kunder siger om Blood Orange & Basil
Anne B.
18.06.2024
Vidunderlig frisk, sprudlende duft med godt humør. Perfekt til sommeren.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Manuela Poddig
01.06.2023
Fantastisk frisk duft, min mand kan også godt lide at bruge den. Har været en del af vores basisduftsortiment i 3 år nu.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Vibeke Bertelsen
20.01.2023
Start duft god, ændre total , flygtig , forsvinder
Renate B.
30.04.2021
Min yndlingsduft i over 10 år. En vidunderlig forfriskende, men ikke påtrængende sommerduft. Men passer også til den kedelige vinter!
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Marie-Josée FEUVRAIS
02.09.2020
20/2O for dette fremragende produkt! JA 5 stjerner
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.fr.














