Få nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**

Varenr. 1260223

minLenKids & TeensGolden Hour Oil

Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 14/08 til man 17/08
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

En omhyggeligt afbalanceret kombination af to faser kendetegner minLen Kids & Teens Golden Hour Oil, som er specielt udviklet til den unge huds behov. Før påføring blandes de vandige og olieholdige komponenter sammen ved at ryste kortvarigt for at skabe en let emulsion. Denne såkaldte tørre olie er velegnet til ansigts-, krops- og hårpleje og absorberes hurtigt uden at efterlade en tung eller fedtet film på overfladen. Formlen er baseret på udvalgte vegetabilske olier, bl.a. solsikke-, jojoba- og hørfrøolie, suppleret med blåbærolie og squalane. Den indeholder også E-vitamin, betain, havsalt og glycerin. Disse ingredienser kan hjælpe med at forfine hudens struktur visuelt og skabe en blød hudfornemmelse. Et blidt glimmer, der giver en naturlig glød, kan afrunde finishen. Produktet er resultatet af et samarbejde mellem Weleda og Madeleine Bernadotte og er baseret på 100 % ingredienser af naturlig oprindelse. Det er vegansk formuleret og bærer NaTrue-certifikatet, som understreger overholdelse af strenge standarder for naturkosmetik. Den praktiske pumpeflaske gør det muligt at dosere den gyldne væske på en hygiejnisk og økonomisk måde.

  • 2-faset tørrende olie til ansigt, krop og hår
  • Indeholder jojobaolie, squalane, E-vitamin og blåbærolie
  • Vegansk og NaTrue-certificeret med 100 % naturlig oprindelse
  • Absorberes hurtigt og kan give en naturlig glød
  • Udviklet i samarbejde med Weleda og Madeleine Bernadotte
  • betegnelse

    Golden Hour Oil
  • Linje

    Kids & Teens
  • Supralinje

    Pleje
  • hud

    alle hudtyper
  • Produktpris

    100% naturlige indholdsstoffer
  • Produkttype

    Digel
  • Anvendelsesområde

    Ansigt, Krop
Ryst godt, så faserne blandes, hæld derefter i hænderne og påfør forsigtigt!
Water (Aqua), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil+, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Alcohol denat., Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil+, Betaine, Sea Salt (Maris Sal), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Vaccinium Myrtillus Seed Oil, Tocopherol, Squalane, Xanthan Gum, Fragrance (Parfum), Geraniol, Geranyl Acetate, Linalool, Pinene, Terpineol, Vanillin. [8007890006]
+from organic cultivation

Skriv den første anmeldelse for Kids & Teens

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.1

5.446 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
**Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.