Varenr. 743669
bareMinerals Serum
Long Life Day SerumVores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSlør 14/03 til tir 17/03
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Serum til ansigtspleje med ekstrakter af valmue og lemuyang-ingefær
Long Life Day Serum fra bareMinerals er velegnet til moden hud, der har mistet sin friskhed og vitalitet, er tilbøjelig til at blive tør og viser de første tegn på fine linjer og rynker. Påfør ansigtsplejeserummet morgen og aften efter rensning af ansigtet, og påfør derefter din sædvanlige hudplejecreme. Som alle bareMinerals-serum er produktet rent vegansk og indeholder ingen syntetiske tilsætningsstoffer. Den fugtgivende Long Life Day Serum indeholder ekstrakter af californisk valmue og Lempuyang-ingefær, som er rige på antioxidanter og beskytter huden mod skadelige miljøpåvirkninger, der fører til for tidlig ældning af huden. Mineraler udglatter teinten og forbedrer hudens tekstur, så du får et yngre og mere strålende udseende. Serummet indeholder også niacinamid - også kendt som B3-vitamin. De hjælper huden med at blive mere smidig og elastisk, minimerer små rynker og styrker hudens naturlige beskyttelsesbarriere.betegnelse
Long Life Day SerumLinje
SerumSupralinje
Ansigtsplejehud
alle hudtyperegenskab
anti-aging, Antioxidant, styrkendeKonsistens
FlydendeProduktpris
acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Laktosefri, parabenfri, paraffinfri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden mikroplast, Uden spor af nødderAnvendelsesområde
AnsigtEffekt
udglattende
- Biorius
- Avenue Leonard de Vinci, 14, BE-1300 Wavre
- info@biorius.com
Vores kunder siger om Serum
Annette Viell
09.05.2023
Jeg er gået over til at bruge Bareminerals til min hudpleje og synes, at dette serum er helt fantastisk. I en alder af 57 år kan man ikke forvente mirakler, men huden er meget velplejet og ser fantastisk ud i kombination med Phyto Retinol-serien. Desuden er serummet meget økonomisk og giver en vis glød om morgenen før sport, og det er selvfølgelig også velegnet som make-up base.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Heidrun O
17.11.2021
Tynd, meget rig serum. Min hud tåler det rigtig godt, og teinten er frisk. Jeg er meget positivt overrasket over dette tilfældige køb på grund af de velklingende ingredienser og den gode oplevelse med foundationen.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
G B
17.11.2020
Serummet er meget let og behageligt på huden
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Vores anbefaling til dig

Hildegard Braukmann
Kropspleje
Sport Deo Stick
118,00 kr 106,20 kr
1.259,00 kr / 1 l
1.133,00 kr / 1 l
- 94,40 kr
- 84,96 kr
- 118,00 kr
- 106,20 kr

bareMinerals
Foundation
Tonet fugtighedscreme SPF 30
295,00 kr 265,50 kr
6.743,00 kr / 1 l
6.069,00 kr / 1 l
- 236,00 kr
- 212,40 kr
- 295,00 kr
- 265,50 kr





















