- Dine fordele som PREMIUM-medlem.
10 % rabat på artikler
Prioriteret ekspreslevering
Gratis levering fra 150,00 kr
- Hjælp & Kontakt
XERJOFF Casamorati Italica Eau de Parfum Spray
Vores anbefaling til dig
Jasmin Ö.
30.05.2025
Et flop! Jeg synes sjældent, at parfumer er anstrengende. Den her er umoden og fuldstændig overbelastet! Jeg har en enorm samling (også en masse niche) ... denne er næsten afskrækkende for mig
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Ale
16.08.2023
Åbningen minder mig lidt om Sol de Janeiro 62 med en sofistikeret antydning af mandel, likør og nogle maskuline noter. Helt sikkert en spiller til den kolde årstid i den spiselige duftkategori. Åbningen minder mig lidt om Sol de Janeiro 62 med et sofistikeret strejf af mandel, likør og nogle maskuline noter. Helt klart en spiller til den kolde årstid i kategorien spiselige dufte.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Kvinde
Nelly P.
11.08.2023
Det er som at være i en italiensk isbar, hver gang jeg har sprøjtet. Jeg mærker den kolde, svedige mandelis i mine næsebor. Sikke en oplevelse af Xerjoff så smuk og en tur til det smukke land. Jeg sprayer på en klud, så den bliver hængende i dejlig lang tid!!!
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.nl.
Kvinde
Nick Hilgenberg
25.04.2023
Super duft, dufter meget sødt og frisk, men duften holder ikke længe. Efter ca. 4 timer kan man ikke lugte noget.
Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.
Produktinformation


