Mystery Deal: Hvor stor er din rabat?
Se varemærket

Varenr. 1221727

VALJUES Whipped & Creamy4 | FOUR

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSlør 20/06 til tir 23/06
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Eau de Parfum Spray 4 | FOUR er en del af Whipped & Creamy Collection fra den Köln-baserede producent VALJUES, som er kendt for sine håndlavede, veganske og kønsneutrale nichedufte. Kompositionen udfolder en cremet, pudret karakter med udprægede gourmandnoter. I centrum af duftoplevelsen er den blide tilstedeværelse af pistacie, som blander sig harmonisk med varmen fra kashmir og dybden fra ambra. Dette samspil skaber et blødt og sensuelt indtryk. En fløjlsblød vaniljenuance, hvis aroma minder om fin marcipan, tilføjer en særlig facet og understreger gourmandprofilen. Et strejf af bergamot giver en afbalanceret finish og tilfører kompositionen en subtil friskhed. Parfumen kan anvendes på både hud og hår.

  • Duftretning: Cremet, pudderagtig, gourmand
  • Duftnoter: Pistacie, kashmir, ambra, vanilje, bergamot
  • Egenskaber: unisex-duft, vegansk
  • Origin: Håndlavet i Köln
  • Topnote

    bergamot, pistacie
  • Mellemnote

    cashmeran, mælk, vanilje
  • Bundnote

    ambra, ambrette, moskus
  • betegnelse

    Eau de Parfum Spray, 4 | FOUR
  • Linje

    Whipped & Creamy
  • Supralinje

    Unisex-dufte
  • duftretning

    Cremet, gourmand
  • Produktpris

    Uden dyreforsøg, Vegan
  • Produkttype

    Pumpeflaske
For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
Alcohol Denat., Parfum (Fragrance), Tetramethyl acetyloctahydronaphtalenes, Aqua (Water), Vanillin, Cinnamyl alcohol, Citral, Benzaldehyde, Coumarin, Linalool, Limonene, Rose Ketones, Linalyl acetate, Geranyl acetate, Pinene
  • GHS02
  • Fare

    Yderst brandfarlig gas.

Skriv den første anmeldelse for Whipped & Creamy

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.436 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 18.06.2026, ikke gyldig for gavekort, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Kajal, Lengling Munich, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Rosental Organics, Sol de Janeiro, Sun Matters, Tom Ford, Van Cleef & Arpels, Weleda Cell Longevity, Xerjoff Casamorati og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev