0
                     (0)
    
                    (0)
                
                 
    
            
            
            
        
         Vælg op til 2 gratisprøver
            Vælg op til 2 gratisprøver
Tom Ford Signature
EDP + rejsespray
                    Kan leveres straks
                
                Varenr.
                    
            oder direkt mit
            
        
        
        Vores Højdepunkter
- Forventet levering med GLSons 05/11 til fre 07/11
- Gratis ReturfragOp til 180 dage
- Gratis forsendelse
- Betalingsmetode
Produktinformation
 
                Topnote
                bergamot, gardenia, jasmin, Mandarin, Solbær, trøffel, Ylang-Ylang
 
                Mellemnote
                frugter, krydderier, lotusblomst, Orkidé
 
                Bundnote
                amber, patchouli, røgelse, sandeltræ, vanilje, vetiver
betegnelse
                EDP + rejsespray
Linje
                Signature
Supralinje
                Fragrance
duftretning
                amber
Produktpris
                acetonfri, Amoniakfri, Egnet til følsom hud, Glutenfri, Ikke-komedogen, Laktosefri, Palmeoliefri, parabenfri, paraffinfri, Pigment- og farvestoffri, silikonefri, Sulfatfri, Uden ftalater, Uden mikroplast, Uden olieholdige indholdsstoffer, Uden spor af nødder, Vegan
Produkttype
                Flaske, Spray
Tom Ford præsenterer Black Orchid-signaturgavesættet i en elegant gylden æske med en sort og guld etiket. Det indeholder parfumen i den markante sorte flaske og en rejsespray. Den blomstret-orientalske parfume er til kvinder, der kan lide at bære en usædvanlig og særlig sensuel duft. Med holdbarhed over gennemsnittet og sillage er Black Orchid et ægte statement - præcis som man med rette kan forvente af en signaturduft fra Tom Ford. Black Orchid er skabt af David Apel og Pierre Negrin og har topnoter af solbær, sort trøffel, ylang-ylang og bergamot. Sort orkidé åbner hjertet, hvor den kombineres med lotustræ og blomster- og frugtagtige noter.
[h2[Signature-gavepakken er luksus for øjne og næse.
Balsam, røgelse, patchouli, sandeltræ, vanilje og vetiver giver den luksuriøse finish. Black Orchid er ikke en parfume til hverdagsbrug. Den er til aftenen, til at gå ud med, til at gøre en storslået entré. Især om efteråret og vinteren er parfumen fra Tom Ford Signature gavesættet den perfekte ledsager. Hvis du kan lide sensuelle og udtryksfulde dufte og endnu ikke er bekendt med Black Orchid, kan du forkæle dig selv med gavesættet. Eller du kan give det udsøgte sæt til en, du holder af.
Anvendelse
Spray duften en eller to gange på afrenset hud - hvor du vil. Gnid ikke duften på huden, da det vil påvirke udviklingen af duften.
Indholdsstoffer
ALCOHOL DENAT., WATER\AQUA\EAU, FRAGRANCE (PARFUM), BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, BENZYL BENZOATE, GERANIOL, LIMONENE, COUMARIN, CINNAMYL ALCOHOL, CITRONELLOL, EUGENOL, ISOEUGENOL, BENZYL ALCOHOL, CITRAL, FARNESOL, CINNAMAL, METHYL 2-OCTYNOATE, BENZYL CINNAMATE
Producent
Vores kunder siger om Signature
0,0
    
     (0)
    
    Kundevurdering
    
        (0)
    
    Kundevurdering
    
Filter
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
 
		






















