Strålende smuk ud i efteråret – spar 20 %* lige nu!
Anvend rabat
0 (0)

Tiziana Terenzi KirkèOverdose

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStor 23/10 til lør 25/10
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
0,0
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
Topnote Icon
Topnote
fersken, hindbær , passionsfrugt, rose
Mellemnote Icon
Mellemnote
gardenia, jasmin, liljekonval, Solbær
Bundnote Icon
Bundnote
ambra, heliotrop, moskus, patchouli, sandeltræ, vanilje
betegnelse
Eau de Parfum Spray, Overdose
Linje
Kirkè
Supralinje
Gold Collection
duftretning
frugtagtig
Produkttype
Pumpeflaske
Anvendelsesområde
Dekolletage, Hals, Krop

Tiziana Terenzi præsenterer Kirkè Overdose Edition for at markere 10-års jubilæet for den ikoniske duft Kirkè. Denne komposition er en mere intens og dybere fortolkning af originalen, skabt som en hyldest til den legendariske duft. Inspireret af troldkvinden Circes mytiske aura udfolder extrait de parfum en særlig tilstedeværelse, der er ideel til aftenen eller særlige lejligheder. Den kunstfærdigt designede, gyldne flaske med sine antikke relieffer og matsorte låg understreger den eksklusive karakter af dette duftkunstværk og gør den til et visuelt højdepunkt.

Duftkompositionen åbner med en strålende eksplosion af eksotiske frugter som brasiliansk passionsfrugt, fersken og hindbær, raffineret med bulgarsk rose. I hjertet udfoldes en lysende buket af alpine liljekonvaller, japansk gardenia og indisk jasmin sambac, suppleret med friskhed fra solbær og en varm sandakkord. Basen er et fløjlsblødt og langtidsholdbart fundament af sardinsk heliotrop, australsk sandeltræ og bourbonvanilje fra Madagaskar. Rød patchouli, moskus og grå rav giver kreationen en varm dybde og efterlader et magnetisk spor.

Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Indholdsstoffer
Alcohol Denat., Parfum (Fragrance), Hexamethylindanopyran, Benzyl Salicylate, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Vanillin, Pogostemon Cablin Oil, Coumarin, Hydroxycitronellal, Trimethylcy-clopentenyl Methylisopentenol, Santalol, Farnesol, Geraniol, Citronellol, Rose Ketones, Beta-Caryophyllene, Benzyl Alcohol, Geranyl Acetate, Pinene, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal, Linalyl Acetate.
Advarsler
GHS02GHS07

Hold beholderen tæt lukket. Undgå indånding af pulver/røg/gas/tåge/damp/spray. Træf foranstaltninger mod statisk elektricitet. Undgå udledning til miljøet. Brug kun udendørs eller i et rum med god udluftning.

Fare

Meget brandfarlig væske og damp.

Opmærksomhed

Forårsager alvorlig øjenirritation. Kan forårsage allergisk hudreaktion.

Producent
Tiziana Terenzi
Via dei Faggi 101, IT-47842 San Giovanni in Marignano RN
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.140 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 22.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev