Flash Sale: Spar på beauty deals & opdag bestsellere

Varenr. 1132267

THE MERCHANT OF VENICENobil HomoGold RegattaEau de Parfum Spray

Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStir 11/08 til tor 13/08
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Nobil Homo Gold Regatta Eau de Parfum Spray fra The Merchant of Venice indfanger en særlig atmosfære i en duft. Kompositionen åbner med en frisk kombination af figen, rødalger og figenkaktus. Disse noter skaber en let, men interessant åbning. I hjertet af duften udfolder et samspil af salte træsorter og immortelle sig, hvilket giver kreationen en krydret og træagtig dybde. Basen afrunder duftoplevelsen med de varme og bløde nuancer af rav og vanilje. Eau de parfum præsenterer sig som en afbalanceret duft, der harmonisk kombinerer træagtige, krydrede og søde elementer. Flasken er med sit guld- og blådesign et dekorativt objekt, der afspejler mærkets elegance.

  • En træagtig, krydret duft med søde accenter.
  • Topnoter af figen, rødalger og figenkaktus.
  • Hjertenoter bestående af salte træsorter og immortelle.
  • En base af varm rav og vanilje.
    • Topnote

      alger, Figen
    • Mellemnote

      evighedsblomst, salt, træ
    • Bundnote

      amber, vanilje
    • betegnelse

      Eau de Parfum Spray, Gold Regatta
    • Linje

      Nobil Homo
    • Supralinje

      Indsamling
    • duftretning

      akvatisk, træagtig
    For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
    Alcohol Denat., Aqua [Water], Parfum [Fragrance], Benzyl Salicylate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Linalool, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Isoeugenol, Citronellol, Cinnamal, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate

    Skriv den første anmeldelse for Nobil Homo

    Vores anbefaling til dig

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.446 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 09.08.2026
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.