Everyday Beauty, Everyday Deals – spar 22%*
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 1000148

Serge Lutens MATIN LUTENSL'Eau Serge Lutens

Hånd- og kropsrensende gel
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSons 27/05 til fre 29/05
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Renhed og en tilbagevenden til det væsentlige er i centrum for Matin Lutens-linjen. L'Eau Serge Lutens Hand and Body Cleansing Gel er indbegrebet af denne filosofi med en klar, minimalistisk tilgang, der forvandler morgenbadet til et roligt ritual. Duftmæssigt dominerer noter af hvid moskus, clary salvie og aldehyder, som tilsammen skaber en aura, der minder om nyvasket og strøget linned. Som en elementær del af rutinen forbereder rensningen huden på den kommende dag. Under påføringen dannes et fint skum, som renser hænder og krop grundigt. Hvis du vil forlænge duftoplevelsen, kan du bruge gelen som base for den tilsvarende eau de parfum for at intensivere kompositionens tilstedeværelse. Formlen er vegansk og indeholder ingredienser af naturlig oprindelse. Produktet er pakket i en sort pumpedispenser, der udstråler en tidløs æstetik med sit enkle design og elegante hvide bogstaver "GEL MOUSSANT MAINS ET CORPS". Med en kapacitet på 240 ml tilbyder dispenseren en generøs mængde til daglig brug.

  • Rensegel til hænder og krop med fin skumdannelse
  • Duftnoter af frisk linned, hvid moskus og aldehyder
  • Vegansk formel baseret på ingredienser af naturlig oprindelse
  • Ideal base til at intensivere den matchende eau de parfum
  • Minimalistisk, sort pumpedispenser med 240 ml indhold
  • betegnelse

    Hånd- og kropsrensende gel, L'Eau Serge Lutens
  • Linje

    MATIN LUTENS
  • Supralinje

    Unisex-dufte
  • Produkttype

    Pumpeflaske
  • Anvendelsesområde

    Hænder, Krop
Hæld den ønskede mængde rensegel i håndfladen, og påfør den på hænder og krop med blide, cirkulære bevægelser. Den danner et skum, når den kommer i kontakt med vand. Skyl den af, og lad duften virke. Fuldend ritualet med en Matin Lutens-parfume for en langvarig duft.
AQUA (WATER), SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PARFUM (FRAGRANCE), GLYCERIN, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PPG-26-BUTETH-26, DECYL GLUCOSIDE, DIPROPYLENE GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM BENZOATE, LIMONENE, HYDROXYPROPYL GUAR HYDROXYPROPYLTRIMONIUM CHLORIDE, CITRIC ACID, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM GLUCONATE, HEXYL CINNAMAL, LINALOOL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CITRAL, CI 19140 (YELLOW 5), CI 14700 (RED 4), CI 60730 (EXT. VIOLET 2)
  • GHS02

Undgå direkte kontakt med øjnene. I tilfælde af kontakt skylles øjnene grundigt med vand.

  • Fare

    Meget brandfarlig væske og damp.
  • LES SALONS DU PALAIS ROYAL-SHISEIDO SA
  • 25, RUE DE VALOIS, FR-75001 PARIS
  • www.shiseido.de

Vores kunder siger om MATIN LUTENS

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering

Vores anbefaling til dig

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.433 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 23.05.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev