22 %* på summervibes derhjemme

Menu

StartSENSAIMake-upMascara 38°C Collection
4,4 (42)

SENSAI Mascara 38°C Collection Volumising Mascara

Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.
oder direkt mit
ApplePay LogoVisa LogoKlarna – Betal om 30 dage (faktura) LogoMasterCard LogoPayPal Logo
  • Køb På konto
  • Levering inden for 2-3 dage
4,4
4,4
Kundevurdering

Beautyfan

Vurdering 5/5 Stjerner

08.08.2025

Jeg har brugt den, lige siden Kanebo introducerede den. Der findes ikke noget bedre. Den holder som en bombe. Jeg bruger Bobbi Browns øjenmakeupfjerner til at fjerne min makeup.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Mand

Petra Binder

Vurdering 5/5 Stjerner

05.06.2023

Bedste mascara nogensinde ..... Jeg har brugt denne mascara i årevis. Ingen udtværede øjne. Jeg kan kun anbefale den!

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

N. M.

Vurdering 5/5 Stjerner

25.04.2023

Jeg har brugt denne mascara i årevis og er virkelig meget tilfreds. Jeg kan svømme med den og endda græde nogle gange, uden at denne fantastiske mascara smitter af på en eller anden måde. Jeg fjerner blot min makeup med lunkent vand. Du gør alt rigtigt med denne mascara, især fordi den også fremhæver vipperne smukt.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

Karin Jung

Vurdering 5/5 Stjerner

20.09.2022

Den bedste mascara for mig. Jeg har det problem, at andre mascaraer efterlader mørke skygger under mine øjne i løbet af dagen. Kun dette produkt er overbevisende,

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed

Produktinformation
betegnelse
Volumising Mascara
Linje
Mascara 38°C Collection
Supralinje
Make-up
hud
alle hudtyper
egenskab
langvarigt hæftende, vandfast
Konsistens
Flydende
Produktpris
Uden dyreforsøg
Effekt
Volumenstyrkende
Dækkeevne
Kraftig
Finish
naturlig
Vandfast og fedtresistent 38°C-formel med Rich Film Volumiser. Tilfører straks de enkelte vipper mere fylde. Kan fjernes med vand med en temperatur på minimum 38 °C. I sort.
Anvendelse
Uanset børstens form påføres mascaraen fra vippekanten og udad i en let zigzagbevægelse. Vipperne på det øverste øjenlåg børstes nedefra og op, vipperne på det nederste øjenlåg fra vippekanten og ned.

Gel-mascara påføres med en børste som normal mascara. Den beskytter og plejer vipperne og kan bruges under farvet mascara.
Indholdsstoffer
AQUA, ACRYLATES COPOLYMER, CERA ALBA, COPERNICIA CERIFERA CERA, STEARIC ACID, DIPROPYLENE GLYCOL, CANDELILLA CERA, CETEARYL ALCOHOL, TRIETHANOLAMINE, POLYVINYL ALCOHOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, DISODIUM EDTA, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, GLYCINE SOJA OIL, ALCOHOL, LAUROYL LYSINE, HYDROLYZED SILK, SWERTIA JAPONICA EXTRACT, DAUCUS CAROTA SATIVA ROOT EXTRACT, TOCOPHEROL, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, SODIUM DEHYDROACETATE, CI 77120, CI 77499
Producent
SENSAI Cosmetics Inc.
121 Avenue des Champs-Élysées, FR-75008 Paris
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn

Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**

Prisbelønnet indkøb

Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

4.998 Værdiansættelser

parfumdreams App

  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store

** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev