It's our birthday – få 25%* rabat på mange produkter!
Anvend rabat
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)

Pierre Guillaume Paris Black CollectionLiqueur Charnelle

Eau de Parfum Spray
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSman 03/11 til ons 05/11
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Produktinformation
betegnelse
Eau de Parfum Spray, Liqueur Charnelle
Linje
Black Collection
Supralinje
Unisex-dufte
Liqueur Charnelle Eau de Parfum Spray fra Pierre Guillaume Paris kommer fra Black Collection og blev lanceret i 2014. Duften er typisk unisex. Den har en krydret og træagtig tilstedeværelse, der gør opmærksom på sig selv med orientalske noter. Navnet kan oversættes til "sensuel likør". Black Collection Liqueur Charnelle Eau de Parfum Spray er aromatisk, blød og harmonisk, uden en duftpyramide, men med en elegant kombination. Lyserød peber, sort peber, krydderier og hindbær møder lys tobak, elemiharpiks, træ og tonkabønner. Faktisk har duften af Liqueur Charnelle Eau de Parfum Spray en sensuel dybde og en mangefacetteret rigdom, der er fængslende.

Den perfekte ledsager om efteråret og vinteren

. Duftene i Black Collection fra Pierre Guillaume Paris er alsidige, har flere lag og er altid utroligt anvendelige. Nogle er altid velegnede, andre er mere velegnede til den kolde eller varme halvdel af året. Under alle omstændigheder afspejler de Pierre Guillaumes ekspertise. Black Collection Liqueur Charnelle Eau de Parfum Spray er ret krydret og træagtig på maskulin hud, mens dameduften er domineret af træ med en mild sødme, der kærtegner sanserne og er uforglemmelig. Pierre Guillaume Paris er et insidertip, som bestemt ikke er mainstream.
Anvendelse
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
Indholdsstoffer
ALCOHOL, PARFUM (FRAGRANCE); AQUA (WATER), LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, EUGENOL, CITRONELLOL, CITRAL, GERANIOL

Vores kunder siger om Black Collection

0,0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Kundevurdering
*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4

5.167 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 31.10.2025, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort, mærkerne Chanel, Dior, Rituals, Sol de Janeiro og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev