Beauty Top Picks: Shop populære favoritter og bestsellere til nedsatte priser
5
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)

Varenr. 1220322

Pana Dora SwedenOrchestraEau de Parfum Spray

Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLSfre 07/08 til man 10/08
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

The Orchestra Eau de Parfum Spray af Pana Dora Sweden er en kompleks duftkomposition, der harmonisk kombinerer sine noter. Åbningen åbner med en krydret friskhed af muskatnød og bergamot, som møder den frugtagtige sødme af hvid fersken og davana. En subtil antydning af blødt ruskind giver topnoten en særlig tekstur.

I hjertet af kreationen udfolder der sig et aromatisk samspil mellem rosmarin, jordagtig vetiver og en markant læderakkord, som giver duften dybde og karakter. Basen afrunder oplevelsen med en varm og langvarig fond. Det er her, dyrebart agartræ (oud) og en knivspids kardemomme møder den blide varme fra vanilje og hvid moskus. Denne unisex-duft fra det svenske mærke Pana Dora, der blev grundlagt i 2019, formidler en følelse af elegance og er ideel til de køligere måneder eller særlige aftenanledninger.

  • Lagdelt duft med krydrede og træagtige noter
  • Sammensætning af muskatnød, læder, agartræ (oud) og vanilje
  • Designet som en unisex-duft til forskellige lejligheder
  • Kreeret af det svenske mærke Pana Dora
    • Topnote

      bergamot, davana, muskat, pære, ruskind
    • Mellemnote

      læder, rosmarin, vetiver
    • Bundnote

      kardemomme, moskus, oud, vanilje
    • betegnelse

      Eau de Parfum Spray
    • Linje

      Orchestra
    • Supralinje

      Unisex-dufte
    • egenskab

      Duftende
    • duftretning

      frugtagtig , krydret, læderagtig
    For at en herreparfume virkelig skal komme til sin ret, sprøjtes den altid meget sparsomt og direkte på huden. Den valgte duft frigives hurtigt gennem kropsvarmen. Hvis du bruger en sprayflaske, skal afstanden være omkring 20 cm. Den fine spraytåge gnides ikke af og tørrer ind på huden. Da spraytågen stiger fra bunden og op, er huden altid parfumeret fra bunden og op. Ideelt set skal kroppen forberedes med en lugtfri bodylotion før parfumeringen. Duftstofferne i herreparfumen vil klæbe sig til lipiderne i lotionen og sikre en længerevarende duftoplevelse.
    Alcohol Denat., Parfum, Aqua, Citral, Citronellol, Citrus Aurantium Bergamia Peel Oil, Coumarin, Evernia Furfuracea Extract, Geraniol, Geranyl Acetate, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, Linalyl Acetate, Menthol, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Pinene, Pogostemon Cablin Oil, Rose Ketones, Terpineol, Terpinolene, Tetramethyl Acetyloctahydronaphthalenes, Vanillin

    Vores kunder siger om Orchestra

    5,0
    Vurdering 5/5 Stjerner
    (1)
    Kundevurdering
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Tilmeld dig nyhedsbrevet, og spar 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.447 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.