Beauty that feels like you – spar 22%* nu
5
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)
Se varemærket

Varenr. 266255

Nesti Dante Firenze Il Frutteto di Nesti

Fersken- og melonsæbe
Del produkt
Kan leveres straks
Varenr.

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStor 26/02 til lør 28/02
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Forkæl din hud med den delikate duft af Peach & Melon Soap! Italiensk livsstil i en velduftende sæbe: Det traditionsrige firma Nesti Dante Firenze indbegreber italiensk elegance og moderne livsstil i sin Il Frutteto di Nesti-kollektion. Det er sæber til hverdagsbrug, fremstillet af naturlige ingredienser og pakket med kærlighed. Fabrikken, der blev grundlagt i Firenze i 1947, arbejder stadig med traditionelle produktionsmetoder og bruger plantebaserede ingredienser til sine sæber. Dette er renhed fra første øjeblik, parret med den søde duft af frugt.

Nesti Dante Firenze: Fordi det er mere end bare en sæbe

Il Frutteto di Nesti er blot en sæbekollektion blandt mange. Intense dufte med et skiftende samspil af smagsnuancer beriger kropsplejen. Fersken- og melonsæben præsenterer de søde dufte af modne ferskner og melon. Stol på sæber af høj kvalitet, som du bruger til daglig rensning, og nyd duften af syden. Næppe nogen anden sæbe fremhæver naturlige smagsstoffer som Peach & Melon Soap fra Nest Dante Firenze. Ud over Il Frutteto di Nesti-kollektionen finder du sæber som "Romantica" eller "Dolce vivere".

  • betegnelse

    Fersken- og melonsæbe
  • Linje

    Il Frutteto di Nesti
  • Supralinje

    Sæbe og shower gel
Sodium palmate*, Sodium palm kernelate*, Aqua (Water), Glycerin, Parfum (Fragrance),Sodium Chloride, Prunus Persica Fruit Extract, Cucumis Melo Extract, Tetrasodium Etidronate, Pentasodium Pentetate, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool. * from sustainable plantation

Vores kunder siger om Il Frutteto di Nesti

5,0
Vurdering 5/5 Stjerner
(1)
Kundevurdering

F W

Vurdering 5/5 Stjerner

15.07.2020

Sæberne fra Nesti Dante er bare fantastiske. Denne dufter dejligt sødt og frugtagtigt af fersken og melon og er også god i linnedskabet. Emballagedesignet er også meget flot og ser ud til at være af høj kvalitet, f.eks. som gave.

Automatisk oversat fra https://www.parfumdreams.de.

*Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
Prisbelønnet indkøb
Trustpilot Trustpilot Score

Trustscore 4.2

5.417 Værdiansættelser

parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter. Kan ikke kombineres med andre kampagner. Gyldig til 25.02.2026, ikke gyldig for udsalgsvarer, gavekort og artikler med mærket Luksus eller drogerie. Ingen minimumsværdi for bestillinger. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev