Spring loading ... Beauty Sale med -22%*
0
Vurdering 0/5 Stjerner
(0)
Se varemærket

Varenr. 933799

Moresque Diadema

Eau de Parfum Spray
Del produkt

Vores Højdepunkter

  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStir 17/03 til tor 19/03
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Gratis forsendelse Icon
    Gratis forsendelse
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver

Søde og frugtagtige accenter præger det første indtryk af denne eau de parfum-spray fra Moresque. Som en del af White Collection er Diadema en mangefacetteret komposition, der er skabt i Italien, og som harmonisk kombinerer duftkontraster. Den åbner med udvalgte noter af bergamot, kirsebær og appelsin, som tilsammen giver en forfriskende friskhed. Dette efterfølges problemfrit af en overgang til duftens blomsterhjerte, som i høj grad defineres af kombinationen af jasmin sambac, ylang-ylang og May rose absolute. For at give arrangementet en vis stabilitet og blid dybde er basen afhængig af varme elementer som Madagaskar-vanilje og karamel, suppleret med Benjoin og patchouli fra Malacca. Resultatet er en blomster-frugtagtig duftoplevelse, der bevidst bevæger sig ud over den klassiske kønskategorisering og derfor er universelt anvendelig. Visuelt understreger flasken værdien af indholdet med en glat, hvid overflade og et elegant, afrundet design. Guldfarvede detaljer, såsom den skinnende hætte og det centrale emblem med det stiliserede "M", afrunder den overordnede æstetik og afspejler opmærksomheden på detaljerne.

  • Floral-frugtagtig duftfamilie med gourmandnoter
  • Topnoter af kirsebær, appelsin og bergamot
  • Basisnoter af vanilje, karamel og patchouli
  • Unisex-duftkomposition fra Italien
  • Hvid flakon af høj kvalitet med gyldne udsmykninger
    • Topnote

      appelsin, bergamot, kirsebær
    • Mellemnote

      jasmin, rose, Ylang-Ylang
    • Bundnote

      benzoe, karamel, patchouli, vanilje
    • betegnelse

      Eau de Parfum Spray
    • Linje

      Diadema
    • Supralinje

      White Collection
    Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

    Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

    Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

    Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
    Alcohol denat., Parfum [Fragrance], Aqua [Water], Limonene, Hexyl cinnamal, Linalool, Benzyl benzoate, Geraniol, BHT, Coumarin, Citral, Citronellol, Benzyl salicylate, Farnesol.
    • GHS02
    • GHS07

    Kun til ekstern brug

    • Fare

      Meget brandfarlig væske og damp.
    • Opmærksomhed

      Kan forårsage irritation af luftvejene. Forårsager alvorlig øjenirritation.

    Vores kunder siger om Diadema

    0,0
    Vurdering 0/5 Stjerner
    (0)
    Kundevurdering
    *Indeholder bedømmelser af internationale parfumdreams shops. Vurderinger kontrolleres ikke for ægthed
    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.2

    5.424 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Rabatten er allerede fratrukket varen direkte og gælder kun udvalgte varer. Kræver ikke kode. Gælder indtil 15.03.2026
    ** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev