Birthday Special: Spar 8%* på næsten alt – og 13%* kun i appen!
Køb nu

Miss Sophie Neglefolier UV Pink Ombre UV

Miss Sophie - Neglefolier UV
-19%
Næsten udsolgt
Del produkt

20 stk.

5,00 kr / 1 stk.

Heraf moms

105,00 kr

Veijl. pris 130,24 kr

Kan leveres straks

Lave forsendelsesomkostninger

Leveringstid med GLS tor 29/10 til lør 31/10

Op til 2 gratisprøver med hver pakke Gratis retur op til 180 dage

Miss Sophie-neglefolierne UV Pink Ombre UV giver en stilfuld mulighed for langtidsholdbart negledesign, der kombinerer udseendet af en professionel gelmanicure med ukompliceret påføring. Designet præsenteres i en harmonisk farvegradient af forskellige rosa nuancer, som giver neglene et elegant og velplejet look. Disse selvklæbende strimler er lavet af halvhærdet gel, som er fleksibel nok til at tilpasse sig præcist til forskellige negleformer og -størrelser. Når materialet er påført, hærdes det fuldt ud under en UV-lampe i ca. 60 sekunder, hvilket skaber en robust og ridsefast overflade. Dette lag er vandtæt og kan fysisk styrke den naturlige negl, så den bliver mere modstandsdygtig over for hverdagens mekaniske påvirkninger. Foliernes særlige karakter gør, at de kan bæres i op til tre uger, uden at farven skrider eller mister sin glans. HEMA er bevidst ikke brugt i formuleringen, og produktionen er cruelty-free. For at sikre en præcis påføring indeholder sættet 20 UV-gelstrimler i forskellige bredder samt en træpind og en fil til at forberede og justere kanterne.

  • Indeholder 20 selvklæbende UV-gelestrimler i et pink ombre-design
  • Hærder inden for 60 sekunder under en UV-lampe
  • Holder i op til tre uger uden at krakelere
  • Vandfast og HEMA-fri formulering
  • Inkluderer fil og træpinde til påføring
    • betegnelse

      Pink Ombre UV
    • Linje

      Neglefolier UV
    • Supralinje

      Negle
    • Varenr.

      1172788
    • Anvendelsesområde

      Negle
    • Dækkeevne

      Kraftig
    • egenskab

      beskyttende, langvarigt hæftende, stabiliserende, vandfast
    • Produkttype

      Strips
    1. Rens dine negle. Skub neglebåndene tilbage med træpinden.
    2. Vælg den rigtige størrelse.
    3. Fjern den gennemsigtige beskyttelsesfilm, og tag neglefolien af. Sæt neglefolien fast i midten af din negl. Tryk først på neglefolien i midten, og tryk den derefter forsigtigt ned i kanterne.
    4 Fold den fremspringende del af neglefolien over, eller klip den af under neglespidsen. Fil den fremspringende del af med filen i én retning. Tryk neglefolien godt fast på neglen ved kanterne.
    5 Placer alle fingre (undtagen tommelfingeren) i midten under UV-LED-lampen. Den slukker automatisk efter 1 minut. Gentag trinnet for tommelfingeren.
    ACRYLATES COPOLYMER, POLYACRYLIC ACID, PPG-3 GLYCERYL ETHER TRIACRYLATE, ISOPROPYL THIOXANTHONE, MICA, PARFUM (FRAGRANCE), [may contain (+/-): CI 15850 (RED 6 LAKE), CI 15850 (RED 7 LAKE), CI 19140 (YELLOW 5 LAKE), CI 47005 (YELLOW 10), CI 77499 (IRON OXIDE BLACK), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE), CI 77000 (ALUMINUM), CI 77163 (BISMUTH OXIDE CHLORIDE)]

    Opbevares utilgængeligt for børn. Holdes væk fra flammer og antændelseskilder. Ikke egnet til indtagelse. Opbevares i originalemballagen på et køligt, tørt sted væk fra lyskilder for at forhindre hærdning.

    Skriv den første anmeldelse for Neglefolier UV

    parfumdreams
    • Facebook
    • Instagram
    • Tik Tok
    • Youtube
    • Pinterest
    • LinkedIn
    Abonner på nyhedsbrevet, og spar op til 115 kr.**
    Prisbelønnet indkøb
    Trustpilot Trustpilot Score

    Trustscore 4.1

    5.467 Værdiansættelser

    parfumdreams App
    • Parfumdreams auf Google Play
    • Parfumdreams im App Store
    *Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
    Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Rabatten på 13% gælder kun i parfumdreams appen. Gyldig til 26.10.2026, ikke gyldig for gavekort, adventskalendere, Chanel, Dior, Gold Professional, Iräye, Lernberger Stafsing, Lolavie, Rituals, Sun Matters, Weleda Cell Longevity, Better World Fragrance House by Drake, ALQÉMI og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
    **Fra en bestillingsværdi på minimum 750 kr. i appen eller 525 kr. online. De nærmere rabatbetingelser finder du i dit personlige velkomstnyhedsbrev.