Spar 11%* på næsten alt kun i dag – også OVEN I udsalget
Køb nu
Se varemærket

Varenr. 1068518

LENGLING MUNICH What about me?

Parfum
Del produkt
Vores Højdepunkter
  • Forventet levering med GLS Icon
    Forventet levering med GLStir 16/06 til tor 18/06
  • Gratis Returfrag Icon
    Gratis ReturfragOp til 180 dage
  • Lave forsendelsesomkostninger Icon
    Lave forsendelsesomkostninger
  • Betalingsmetode Icon
    Betalingsmetode
Gratisprøver Icon Vælg op til 2 gratisprøver
Duftkreationerne fra LENGLING MUNICH er opkaldt efter München. Parfumehuset fra den bayerske hovedstad skiller sig ud med sit særlige koncept, da det primært fokuserer på unisex-dufte, som er fantastiske for både mænd og kvinder at bære. De skiller sig ud med deres eksklusive karakter, som også afspejles i det kærlige design af de kostbart udseende flakoner. Det gælder også for duften What about me?, som kommer i en stilfuld glasflakon med luksuriøse guldfarvede dekorationselementer. Forkæl dig selv eller dem, du holder af, med noget særligt, og lad dig forføre af denne sensuelle duft.

Unisex-duft fra huset LENGLING MUNICH

Det særlige ved What about me? er legen med kontraster. Friske noter danner en spændende kontrast til træagtige, varme accenter. Citrusagtig og krydret præsenterer parfumen sig ved første øjekast med bergamot, mandarin, krydret peber og enebær. De sensuelt varme nuancer af patchouli, den uforlignelige charme af moskus og det behageligt jordede-søde sandeltræ folder sig snart ud. Denne unisex-parfume udfolder sig på sin egen unikke måde på hver person. Det er bestemt værd at prøve den!

LENG-note: "joie de vivre" ume, enebær, peber, bergamot, mandarin
LING-note: "longings" sandeltræ, Iso E Super, geranium, patchouli, moskus
  • betegnelse

    Parfum
  • Linje

    What about me?
  • Supralinje

    Unisex-dufte
Parfume, Extrait, Intense og Eau de Toilette sprayes på håndleddene og indersiden af albuerne, bagsiden af knæene, halsen og dekolletéen fra en afstand på ca. 30 cm, enten som spray eller med en forstøver.

Kom et stænk på en finger eller en vatpind og dup det på øreflipper, tindinger, håndled, knæhaser, décolleté, ankler og indersiden af albuerne.

Påfør dråber af olie bag ørerne, på håndleddene, i hårspidserne eller på tøjet.

Parfum Roll-on anvendes på håndled, hals, décolleté, knæhaser og indersiden af albuerne.
ALCOHOL DENAT., PARFUM, AQUA, LIMONENE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, BENZYL BENZOATE, EUGENOL, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, CITRONELLOL, GERANIOL, CITRAL

Skriv den første anmeldelse for What about me?

parfumdreams
  • Facebook
  • Instagram
  • Tik Tok
  • Youtube
  • Pinterest
  • LinkedIn
Abonner på nyhedsbrevet og få en kupon på 22%**
parfumdreams App
  • Parfumdreams auf Google Play
  • Parfumdreams im App Store
*Alle priser inkl. gældende momssats, alle forsendelsesomkostninger her
Det er ikke muligt at veksle til kontanter, ingen minimumsværdi for bestillinger, kan ikke kombineres. Gyldig til 14.06.2026, ikke gyldig for gavekort og artikler med mærket Luksus eller Skønhedsbutik. Offentliggørelse er ikke tilladt. Parfümerie Akzente GmbH, VAT DE813307548 AG Stgt. HRB 581012
** Du finder nøjagtige rabatbetingelser i dit personlige velkomst– nyhedsbrev